iPhone 8 z obsługą gestami – nowe informacje zapowiadają spore zmiany

iPhone 8 z obsługą gestami – nowe informacje zapowiadają spore zmiany

30.08.2017 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wrześniu mają zostać zaprezentowane nowy iPhone’y – 7s, 7s Plus i przynoszący długo wyczekiwaną ewolucję, iPhone 8. Zostanie on pozbawiony fizycznego przycisku pod ekranem. Takie rozwiązanie sprawi, że obsługa nowego iPhone się zmieni. Wprowadzone zostaną gesty.

Jak donosi Bloomberg, Apple zdecydowało się w końcu na wprowadzenie większych zmian. Obsługa iPhone’a nie zmieniła się znacząco od pojawienia się pierwszej generacji – iPhone 2G w 2007 roku. Owszem wprowadzane były usprawnienia, ale wciąż otrzymywaliśmy główny ekran i fizyczny przycisk pod nim, wciąż korzystanie wyglądało bardzo podobnie.

iPhone 8 będzie posiadał wyświetlacz zajmujący niemal cały przód. To właśnie ten ekran jest powodem pozbycia się fizycznego przycisku. Przycisk ten służy do przejścia do głównego ekranu, poglądu uruchomionych aplikacji czy po dłuższym przytrzymaniu, aktywuje on Siri. W iPhonie 8 dostęp do tych funkcji zyskamy wykonując gesty.

This is also interesting pic.twitter.com/JdYDhZDkev

— Guilherme Rambo (@_inside) 21 sierpnia 2017Na dole ekranu, w miejscu dawnego fizycznego przycisku, znajdzie się wirtualny przycisk home. Będzie on zbliżony do tego zastosowanego w Samsungu Galaxy S8. Nowego iPhone’a odblokujemy przeciągając ten przycisk do góry. Podobny gest – przeciągnięcia od dołu w górę, zapewni dostęp do wielozadaniowości. Przeglądając listę uruchomionych aplikacji, konkretną zamkniemy również gestem pociągnięcia do góry, ale gestem zaczynającym się na tej aplikacji. Będą to jednak podobne gesty i korzystanie z nich wydaje się intuicyjne.

Dół ekranu posłuży ma również na miejsce, w którym znajdzie się dock z aplikacjami. Ponadto wzorem TouchBara z ostatnich MacBooków Pro, ma on dostosowywać się do konkretnej aplikacji. Przykładowo podczas słuchania muzyki, zobaczymy tam przyciski do zmiany piosenki. Oczywiście są to niepotwierdzone informacje, ale takie zwiększenie funkcjonalności mogłoby pozytywnie wpłynąć na wygodę korzystania. W końcu iPhone 8 ma posiadać aż 5,8-calowy wyświetlacz, a sięganie do rozsianych po całym ekranie elementów interfejsu może wymagać dwóch dłoni. Wygodniej byłoby więc mieć dostęp do podstawowych funkcji już na dole ekranu i używać tylko jednej ręki.

iOS 11 na iPadzie. Podobny dock z aplikacjami ma trafić do iPhone'a 8.
iOS 11 na iPadzie. Podobny dock z aplikacjami ma trafić do iPhone'a 8.

Jeśli aktualne doniesienia się potwierdzą, to iPhone’a 8 zobaczymy już 12 września. Niektórzy twierdzą, że Apple będzie chciało bardziej wyróżnić ten model i zamiast po prostu oznaczać go cyferką 8, nada mu inną nazwę. Przykładowo zostanie on określony „iPhonem Pro”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)