iPhone'a 8 nie odblokujemy palcem? Touch ID może zniknąć

iPhone'a 8 nie odblokujemy palcem? Touch ID może zniknąć

iPhone'a 8 nie odblokujemy palcem? Touch ID może zniknąć
18.04.2017 13:55, aktualizacja: 18.04.2017 15:24

iPhone 8 może być urządzeniem nie tylko przynoszącym długo wyczekiwane zmiany, ale także najbardziej kontrowersyjnym smartfonem w historii Apple. Po pierwsze, już teraz obawy wzbudza podejście do prywatności użytkownika. Po drugie, Apple by wprowadzić nowy wyświetlacz, może zdecydować się na usunięcie jednej z lepszych funkcji obecnych iPhone’ów.

Nieoficjalne przecieki sugerują, że iPhone 8 podobnie jak Samsung Galaxy S8, będzie niemal pozbawiony ramek. Prawie cały przód zostanie pokryty wyświetlaczem, najpewniej będzie to ekran OLED. Takie podejście sprawi, że nie będzie już miejsca dla fizycznego przycisku pod wyświetlaczem, elementu charakterystycznego dla wszystkich iPhone’ów. W związku z tym, z przodu ma zabraknąć również czytnika linii papilarnych.

Pierwsze plotki mówiły, że Touch ID zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. Jednakże obecna technologia Apple, która by to umożliwiła, nie zapewnia wymaganej sprawności działania. Z kolei inne przecieki wskazywały, że czytnik linii papilarnych zostanie przeniesiony na tył, tak samo jak ma to miejsce w wielu smartfonach z Androidem.

Teraz, analitycy twierdzą, że Touch ID miałby w ogóle zniknąć. Takich informacji dostarcza analityk Andy Hargreaves z Pacific Crest Securities, który wspomina, że jest to bardzo prawdopodobna opcja. Apple ma mieć obecnie do wyboru dwa scenariusze – opóźnienie produkcji lub porzucenie Touch ID. Jeśli trwające aktualnie problemy techniczne nie zostaną rozwiązanie, to prawdopodobnie nowego iPhone’a nie odblokujemy już odciskiem palca.

Przyznajemy, że byłby to wyjątkowo dziwny ruch ze strony Apple. iPhone 8 ma rozpoznawać twarz, ale ta metoda nie jest w stanie zastąpić czytnika linii papilarnych, może być tylko dodatkiem. Pozbycie się Touch ID wydaje się tym bardziej mało prawdopodobne, że ta funkcja trafiła nawet do MacBooków i wydaje się być niezwykle ważną dla Apple. Z drugiej strony, firma niejednokrotnie potrafiła nagle zerwać z dobrym i sprawdzającym się rozwiązaniem, więc szanse na nowego iPhone’a bez Touch ID są całkiem duże.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)