iPhone'a można zawiesić jednym MMS-em. Wystarczy emoji z tęczową flagą

iPhone'a można zawiesić jednym MMS‑em. Wystarczy emoji z tęczową flagą

iPhone'a  można zawiesić jednym MMS-em. Wystarczy emoji z tęczową flagą
18.01.2017 17:07, aktualizacja: 18.01.2017 17:46

iOS co jakiś czas zaskakuje nas mniej lub bardziej niecodziennymi podatnościami. W zeszłym roku pisaliśmy między innymi o przykrych konsekwencjach zmiany daty na 1 stycznia 1970 roku. Dziś mamy do czynienia z kolejnym takim przypadkiem.

Pierwsze wzmianki na temat błędu w oprogramowaniu Apple pojawiły się na blogu vincedes3.com, którego autor przedstawił sposób na zawieszenie systemu za pomocą przychodzącej wiadomości MMS, zawierającej spreparowany plik VCF. Do przesłania pliku konieczne jest wcześniejsze umieszczenie w którymś z cyberschowków, np. iCloud.

This Text Will CRASH ANY iPhone! 🏳️‍0🌈

Sprawa szybko została wiadomość ze znakami, które skutkują na iPhonie wyświetleniem emoji przedstawiającego tęczową flagę. A przynajmniej powinny.

Treść wiadomości to emoji z białą flagą, znak VS16, 0 oraz tęcza . Za pomocą VS16 emoji mogą być kombinowane: emoji z tęczową flagą można zatem uzyskać poprzez użycie białej flagi, VS16 i tęczy. Szyki miesza jednak znak 0, który powodować ma pobranie dużej ilości danych, co kończy się zatrzymaniem pracy aplikacji Messages.

Na łamach wspomnianego bloga Vincenta Desmursa opublikował już także link, którego otwarcie przywraca sprawność aplikacji i iOS-a w wersji 10 i nowszych. Lada moment można spodziewać się łatki od Apple, która rozwiąże problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)