iPhone. Czy wiesz co oznacza ta kropka?

iPhone. Czy wiesz co oznacza ta kropka?

iPhone. Czy wiesz co oznacza ta kropka?
Karolina Kowasz
21.02.2021 15:30, aktualizacja: 21.02.2021 15:48

Użytkownicy systemu iOS często mogą ją zobaczyć podczas przeglądania ekranu głównego iPhone'a lub iPada. Niebieska kropka, jeżeli występuje, to znajduje się obok nazwy niektórych aplikacji. Pomimo to, wielu użytkowników często nie zdaje sobie nawet sprawy, co oznacza jej obecność.

Niebieska kropka obok nazwy aplikacji oznacza, że aplikacja została niedawno zaktualizowana. W ten sposób kolorowy znacznik sugeruje, że od ostatniego uruchomienia aplikacji mogły zostać do niej dodane nowe funkcje. Podobna sytuacja ma miejsce także w przypadku aktualizowania aplikacji na macOS.

Obraz

Jeśli obok nazw aplikacji pojawiają się niebieskie kropki, których się nie spodziewasz, oznacza to, że na swoim urządzeniu masz włączone automatyczne aktualizacje. Niebieskie kropki pojawiają się również w przypadku ręcznego aktualizowania aplikacji.

Gdy z jakiegoś powodu chcecie wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji, wystarczy wejść do Ustawień, przejść do zakładki App Store, a następnie wyłączyć opcję uaktualniania aplikacji w dziale pobierania automatycznego:

Obraz

Warto pamiętać o wyłączeniu tej funkcji przed wyjazdem za granicę. W innym przypadku narażamy się na wysokie rachunki w przypadku braku pakietu danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)