iPhone królował pod choinką – iPhone X wypadł gorzej od trzyletniego modelu

iPhone królował pod choinką – iPhone X wypadł gorzej od trzyletniego modelu

iPhone królował pod choinką – iPhone X wypadł gorzej od trzyletniego modelu
28.12.2017 15:41

Według danych opublikowanych przez firmę Flurry Analytics, w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, największą popularnością cieszyły się smartfony Apple. Co ciekawe, trzyletni iPhone 6 osiągnął wynik lepszy od nowych iPhone'ów, zarówno modelu X, jak i 8 czy 8 Plus.

Dane Flurry Analytics zbierane są globalnie i dotyczą aktywacji urządzeń od 19 do 25 grudnia 2017 roku. Najlepszy wynik osiągnęło Apple – 44% aktywowanych smartfonów stanowiły iPhone’y. Taki sam rezultat został osiągnięty w zeszłym roku. Na drugiej pozycji znalazł się Samsung – 26%, trzecie miejsce to Huawei z 5%, a tuż za nim Xiaomi – 3% oraz Motorola – 3%.[img=27554412509_7314698e2d_b]Najpopularniejszym iPhonem okazał się zeszłoroczny model 7, tuż za nim znalazł się już 3-letni iPhone 6, a najnowszy, jubileuszowy iPhone X zdobył 3 pozycję. Słabo poradziły sobie tegoroczne iPhone’y z cyferką 8, zdobywając nieznaczną przewagę nad iPhonem SE oraz 6s Plus i 6 Plus.

źródło: Flurry Analytics
źródło: Flurry Analytics

Do niskiego zainteresowania iPhonem 8 z pewnością przyczynił się model X. Klienci nie zamierzali również sięgać po urządzenie, którego wzornictwo nie uległo jakiejkolwiek większej zmianie od 2015 roku, a wydajniejszy procesor czy bezprzewodowe ładowanie, to wciąż za mało, by iPhone 8 stał się atrakcyjny. Dodatkowo starsze iPhone’y wciąż są bardzo dobrymi smartfonami i oferowane są w relatywnie niskich cenach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)