iPhone X to najchętniej kupowany smartfon na świecie, ale sprzedaż nie zadowala Apple

iPhone X to najchętniej kupowany smartfon na świecie, ale sprzedaż nie zadowala Apple

Logo na sklepie Apple z depositphotos
Logo na sklepie Apple z depositphotos
Oskar Ziomek
30.04.2018 13:10

Premiera jubileuszowego iPhone'a X we wrześniu ubiegłego roku miała być dla Apple jedną z ważniejszych w historii. Przełomowy dla firmy smartfon miał zachwycać i zaowocować świetną sprzedażą. Zainteresowanie istotnie od początku jest spore. Warto przypomnieć, że zamawiane jeszcze przedpremierowo smartfony trafiały do użytkowników z opóźnieniem, bo kłopotem było zapewnienie na czas wszystkich części niezbędnych do produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie flagowym smartfonem Apple nawet ponad pół roku po prezentacji jest nadal bardzo duże. Jak donosi serwis Softpedia powołując się na dane Counterpoint Research, w lutym bieżącego roku iPhone X był najlepiej sprzedającym się smartfonem Apple, liczbą sprzedanych egzemplarzy wyprzedzając także największą konkurencję z Androidem – Samsunga.

iPhone X z kontrowersyjnym wcięciem w górnej części ekranu.
iPhone X z kontrowersyjnym wcięciem w górnej części ekranu.

Co ciekawe jednak, Apple choć powinno mieć powody do radości, w rzeczywistości musi zmierzyć się z faktem, iż iPhone'ów X sprzedawanych jest znacznie mniej, niż zakładano. Jak donosi FastCompany, Apple najpewniej wyprodukuje jedynie 8 milionów sztuk iPhone'a X w drugim kwartale roku, mimo iż wcześniej mowa była aż o 14 milionach egzemplarzy.

Nie ulega raczej wątpliwości, iż jednym z czynników powodujących mniejsze zainteresowanie niż oczekiwano, może być cena urządzenia. Przypomnijmy, iż zależnie od wersji jest ono nadal wyceniane na co najmniej 999 dolarów (w Polsce od 4979 złotych). Inny czynnik to wzornictwo – wycięcie w ekranie bez wątpienia ma więcej przeciwników niż fanów. Co więcej, negatywny wpływ na sprzedaż iPhone'a X będzie mogła mieć także premiera nowego iPhone'a SE 2, jeśli tej doczekamy się podczas nadchodzącej konferencji WWDC w czerwcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)