iPhone X z gorzej wykonanym Face ID – Apple chce sprostać popytowi

iPhone X z gorzej wykonanym Face ID – Apple chce sprostać popytowi

iPhone X z gorzej wykonanym Face ID – Apple chce sprostać popytowi
25.10.2017 14:07, aktualizacja: 25.10.2017 19:17

Według przeprowadzonych w Ameryce Północnej ankiet, iPhone X ma cieszyć się równie ogromnym zainteresowaniem jak iPhone 6, rekordzista z wynikiem 10 mln sprzedanych egzemplarzy w pierwszy weekend. Aby więc sprostać temu popytowi, Apple gotowe jest wykonać krok, który byłby potępiony przez Steve’a Jobsa.

Ming-Chi Kuo, analityk KGI twierdzi, że Apple na początku będzie miało na składzie 2-3 mln egzemplarzy iPhone’a X. Patrząc na wyniki osiągnięte przez iPhone’a 6 i dane ze wspomnianych ankiet, bez problemu każdy zauważy, że firma z Cupertino nie będzie zdolna do pokrycia popytu na nowy smartfon. Dopiero w 2018 roku dostarczona do sklepów zostanie wystarczająca liczba egzemplarzy.

Firma z Cupertino postanowiła jednak zwiększyć wydajność swoich fabryk. Według raportu dostarczonego przez serwis Bloomberg, wzrost wydajności odbędzie się kosztem obniżenia jakości komponentów iPhone’a X. Apple miało zmniejszyć wymagania dotyczące precyzji produkcji elementów Face ID. Taki ruch z pewnością byłby potępiony przez Steve’a Jobsa, który priorytetem traktował nie tylko zewnętrzne wzornictwo, ale również perfekcje wykonania elementów umieszczonych wewnątrz.

Obraz

Zmniejszenie wymogów może przełożyć się na niższą dokładność technologii rozpoznawania twarzy. Apple podczas konferencji wspomniało, że szanse oszukania Face ID wynoszą 1:1000000, a w przypadku Touch ID wynik to 1:50000.

Bloomberg dodaje jednak, że nie jest jasne, jak zmniejszenie wymagań faktycznie wpłynie na bezpieczeństwo Face ID. Jeśli zmiany nie będą odczuwalne, to Apple odniesie większy sukces. Niższe wymagania już przełożyły się na przyspieszenie produkcji iPhone’a X.

Aktualizacja

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne oświadczenie Apple w sprawie pogorszenia jakości Face ID. Apple w oficjalnym komunikacie wspomina, że Face ID to potężny i bezpieczny system uwierzytelniania, który ponadto jest niewiarygodnie łatwy w użyciu. Jakość i dokładność Face ID nie uległy zmianie i wciąż prawdopodobieństwo odblokowania iPhone’a X przez losową osobą wynosi 1:1000000. Informacje podane przez Bloomberg, twierdzące, że Apple zmniejszyło dokładność produkcji komponentów do Face ID są całkowicie fałszywe. Firma z Cupertino wierzy, że Face ID stanie się nowym standardem uwierzytelniania z wykorzystaniem twarzy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)