iPhone'y z nową ładowarką: nie będzie potrzebna przejściówka do MacBooka Pro

iPhone'y z nową ładowarką: nie będzie potrzebna przejściówka do MacBooka Pro

iPhone'y z nową ładowarką: nie będzie potrzebna przejściówka do MacBooka Pro
03.05.2018 17:18

W ostatnich decyzjach Apple widać niekonsekwencję dotyczącą złączy, co odczuwają użytkownicy zmuszeni do kupowania przejściówek. Problem przewodowego podłączenia iPhone’a do nowych MacBooków zostanie jednak wreszcie rozwiązany wraz z wprowadzeniem smartfonów z nowymi ładowarkami.

Nowe MacBooki Pro i 12-calowe MacBooki zostały wyposażone tylko w złącza USB Type-C i minijack. Rozwiązanie wydaje się być przyszłościowe, ale obecnie zmusza do kupowania różnych przejściówek, które do tanich nie należą, zwłaszcza w oficjalnej ofercie Apple. Co ciekawe, nawet nowy iPhone X sprzedawany jest z kablem, którego do ładowarki podłączymy za pośrednictwem starszego USB-A.

Jeśli obecnie mamy MacBooka lub nowego MacBooka Pro, to w celu podłączenia iPhone’a z wykorzystaniem kabla dołączonego do pudełka ze smartfonem, musimy sięgnąć po przejściówkę. Taka przejściówka to wydatek aż 100 złotych w oficjalnym sklepie Apple. Ponadto, zawsze w celu chociażby podładowania iPhone’a za pomocą akumulatora w MacBooku, należy oprócz kabla od ładowarki, pamiętać o zabraniu przejściówki. Raczej nie taki powinien być sprzęt z Cupertino.

Nowe ładowarki do iPhone'a, źródło chongdiantou.com
Nowe ładowarki do iPhone'a, źródło chongdiantou.com

Rozwiązanie może przyjść w tym roku. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, nowe iPhone’y wreszcie będą sprzedawane z ładowarką wspierającą szybkie ładowania. Tak, obecnie użytkownicy iPhone’a X muszą dodatkowo dokupić ładowarkę, aby skorzystać z funkcji szybkiego ładowania. Nowa ładowarka nie będzie już posiadła gniazda USB-A. Zostanie wyposażona w USB Type-C, a więc kable dołączone do nowych iPhone’ów pozwolą na podłączenie do MacBooka i MacBooka Pro bez przejściówek.

Należy jednak zauważyć, że osoby korzystające ze starszych MacBooków, w tym chociażby wydanego w 2017 roku odświeżonego modelu Air, będą musieli sięgnąć po odpowiedni kabel lub przejściówkę, aby podłączyć nowego iPhone’a do starszych laptopów Apple nie wyposażonych w USB Type-C.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)