iPhone z iOS 4.3 jako hotspot?

12.01.2011 14:58, aktual.: 12.01.2011 16:09

W Internecie pojawiają się plotki o tym, że Apple zamierza wbudować możliwość tworzenia hotspota w nadchodzącej wersji 4.3 systemu iOS przeznaczonego dla telefonów GSM.

iPhone 4, który miał wczoraj swoją premierę na konferencji amerykańskiej sieci Verizon (na rynku pojawi się 10 lutego, w Verizon będzie dostępny tydzień wcześniej), ma możliwość pracy jako osobisty hotspot i udostępniać połączenie z Internetem maksymalnie pięciu innych urządzeniom wyposażonym w kartę Wi-Fi. Zaprezentowany wczoraj telefon ma działać pod kontrolą systemu iOS 4.2.5 a wsparcie dla osobistego punktu dostępowego zapewnia modyfikacja systemu wykonana przez operatora sieci. W tym przypadku może powtórzyć się sytuacja z 2009 roku, kiedy to wraz z wydaniem iOS 3.0 do systemu wprowadzone zostało udostępnianie połączenia z Internetem za pośrednictwem USB i Bluetooth. Wielu operatorów komórkowych, w tym amerykański AT&T, zwlekało z wprowadzeniem usługi do własnych wersji systemu nawet cały rok, aż do wydania iOS 4.0.

Możliwość używania iPhone'a jako punktu dostępowego to kolejna, po systemie prenumerat nowa funkcja iOS, która ma rzekomo pojawić się w wersji 4.3 systemu. Apple nadal milczy w tej sprawie, więc nie znamy oficjalnej daty wydania aktualizacji systemu. Brak również oficjalnych informacji na temat planowanych nowości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)