Jailbreak dla iOS 9 już dostępny. Dodatkowe aplikacje pozwolą na emulowanie efektów znanych z iPhone'ów 6s i 6s Plus

Jailbreak dla iOS 9 już dostępny. Dodatkowe aplikacje pozwolą na emulowanie efektów znanych z iPhone'ów 6s i 6s Plus16.10.2015 11:42
Jailbreak dla iOS 9 już dostępny. Dodatkowe aplikacje pozwolą na emulowanie efektów znanych z iPhone'ów 6s i 6s Plus
Paweł Piskurewicz

Posiadacze iOS 9 nie musieli czekać zbyt długo na jailbreak dla swojego systemu. Dzięki niemu poza odblokowaniem urządzenia, mogą skorzystać z nowych możliwości, takich jak np. emulacja efektu znanego z rozwiązania 3D Touch także na starszych modelach iPhone'ów.

Dzięki 3D Touch możemy wywołać coś na kształt menu kontekstowego zarówno dla ikon aplikacji jak i poszczególnych elementów w programach. Za jego pomocą w szybszy sposób przejdziemy do konkretnych opcji jak i podejrzymy zawartość pliku bez potrzeby jego otwierania. Niestety opcja ta została zarezerwowana tylko dla posiadaczy najnowszych urządzeń z iOS czyli iPhone’a 6s i 6s Plus, które to posiadają odpowiedni ekran mogący rozpoznać siłę nacisku aktywującą dodatkowe opcje.

Użytkownicy starszych modeli, którzy zdecydowali się na jailbreaking iOS 9 mogą uaktywnić emulację części z tych rozwiązań także u siebie. Ma to umożliwić aplikacja Forcy. W przeciwieństwie do oryginału menu i podglądu nie aktywujemy za pomocą zmiany nacisku, a korzystając z prostych gestów. Niestety obecnie rozwiązanie to działa głównie z wybranymi aplikacjami systemowymi.

350144206658168769

Dodatkowo Forcy emuluje 3D Touch tylko dla ikon programów. Jeżeli chcemy skorzystać z nowych rozwiązań wewnątrz aplikacji, powinniśmy skorzystać z kolejnej aplikacji o nazwie UniversalForce. Dzięki niej uaktywnimy szybki podgląd czy też opcję żywych zdjęć czyli Live Photos.

UniversalForce Preview #1

Aplikacje są dostępne za darmo, można je znaleźć w zasobach „nieoficjalnego” sklepu Cydia. Obie wciąż są udoskonalane i choć nie zastąpią możliwościami ani prostotą działania oryginalnego 3D Touch w nowych iPhone’ach, to jednak pozwalają zapoznać się z tym rozwiązaniem także posiadaczom starszych modeli.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)