Jak Apple przygotował się do premiery Surface i Facebook w OS X

Jak Apple przygotował się do premiery Surface i Facebook w OS X

19.06.2012 12:42, aktualizacja: 19.06.2012 13:04

Ponieważ nie od wczoraj wiadomo było, że Microsoft planuje wyprodukować własny tablet, hegemon tego segmentu musiał być przygotowany. Apple ruszył z ofensywą reklamową, aby udowodnić światu, że na iPadzie da się zrobić dosłownie wszystko i nie warto interesować się Surface.

Reklama wygląda jak przygotowana „na wszelki wypadek” — cokolwiek pokaże Microsoft, na iPadzie też da się to zrobić, prawdopodobnie lepiej. Jednak zostawmy na razie potyczki tabletów, bo na to przyjdzie pora jak Surface trafi do sklepów.

Już wcześniej informowaliśmy, że kolejna generacja systemu OS X będzie miała możliwość konfiguracji powiadomień systemowych dla Twittera, zaś dzisiejsza aktualizacja wersji Developer Preview 4 (build 12A248) prezentuje możliwości systemu przy współpracy z Facebookiem. W tej wersji w panelu konfiguracyjnym mamy wybór powiadomień, które chcemy otrzymywać: wydarzenia, zaproszenia do aplikacji, prośby o zawarcie znajomości, komentarze, posty znajomych, tagi itp. Będzie również możliwe otrzymywanie powiadomień o nowych wiadomościach czatu… ale niestety, przynajmniej na razie, bez możliwości prowadzenia rozmowy. Szkoda, bo do pełni szczęścia nałogowego Facebookowicza brakuje już tylko integracji czatu w aplikacji Messages.

Na koniec kilka słów o finansach firmy spod znaku jabłka. Prognozy opublikowane przez AppleInsidera sugerują, że Apple znów pobije swój własny rekord i w tym roku wygeneruje nie tylko największy zysk netto we własnej historii, ale również wyprzedzi wszystkie inne firmy obecne na Wall Street. Jednak według niektórych analityków Apple łamie prawa rządzące giełdą — firmy, których kapitalizacja przekracza 500 miliardów dolarów nie powinny istnieć. W przypadku Apple'a to około 545 miliardów i nie zanosi się na spadek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)