Jak automatycznie zatrzymać muzykę podczas odtwarzania z innego źródła?

Jak automatycznie zatrzymać muzykę podczas odtwarzania z innego źródła?

Jak automatycznie zatrzymać muzykę podczas odtwarzania z innego źródła?
Przemysław Kreft
04.08.2017 11:38

Wiele osób korzysta z odtwarzaczy muzyki na komputerze podczas pracy czy nauki. Za każdym razem, gdy chcemy obejrzeć krótki film na YouTube czy też wyświetlić materiał wideo zamieszczony na Facebooku musimy jednak specjalnie pauzować muzykę. Jest na to lepszy sposób.

Wystarczy skorzystać z niewielkiego programu mute.fm, który znajdziecie w naszej bazie. Pozwala on na automatyczne zatrzymywanie odtwarzania muzyki, gdy uruchomiony zostanie inny dźwięk. Co więcej, muzyka zostanie później automatycznie wznowiona. Zobaczmy, jak korzystać z tego narzędzia.

Aplikacja mute.fm jest domyślnie uruchamiana wraz ze startem systemu. Jej ikonę znajdziemy w zasobniku systemowym. W głównym oknie znajdziemy informacje o aktualnie odtwarzanej muzyce.

[img=mute1]

Jeżeli chcemy zmienić odtwarzacz muzyki, klikamy na przycisk Change. W otwartym oknie wskazujemy wybrany program i klikamy na przycisk Set as Background. Zamykamy okno konfiguracyjne, klikając na Close.

[img=mute2]

Warto również dostosować szczegółowe ustawienia dotyczące opóźnień działania aplikacji. Z menu Options wybieramy pozycję Timeouts, a następnie określamy poszczególne parametry. Zwróćmy szczególną uwagę na czas, po którym muzyka zostanie automatycznie wyłączona (Music fade-out).

[img=mute4][join][img=mute5]

Możemy teraz wypróbować działanie programu. Uruchamiamy odtwarzanie muzyki w odtwarzaczu (w naszym przykładzie będzie to desktopowa wersja Spotify), a następnie włączamy dowolny film na YouTube. Muzyka zostanie wyłączona.

Po zakończeniu odtwarzania filmiku (lub jego zatrzymaniu), odtwarzanie w Spotify zostanie automatycznie wznowione. Efekty działania programu możemy cały czas śledzić w jego głównym oknie oraz na pasku stanu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)