Jak będzie wyglądał Tizen (i prawdopodobnie Android) według Intela?

Jak będzie wyglądał Tizen (i prawdopodobnie Android) według Intela?

13.06.2013 12:37

Rozwijany głównie przez Samsunga i Intela system Tizen pojawi się na rynkach wschodnich na sprzęcie tego pierwszego w okolicy wakacji. Nie wiadomo na razie, jakie plany ma drugi z głównych deweloperów, ale dzięki informatorowi serwisu ArsTechnica możemy zobaczyć, jaki interfejs zaprojektował Intel.

Obraz

Interfejs znany jest jako Obsidian UI. Z materiałów dostarczonych przez informatora z Intela nietrudno wywnioskować, że Obsidian jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Płaskie przyciski mogą kojarzyć się z kafelkami Windows Phone, warto też zwrócić uwagę na obecne prawie cały czas u dołu ekranu przyciski programowe. Ciekawie zapowiadają się powiadomienia — ikona aplikacji obraca się o 45° i robi miejsce dla ich liczby. Większość aplikacji otwiera się w pływającym okienku na dole ekranu, dopiero stamtąd można je „zmaksymalizować”. Ekran blokowania widzieliśmy już na prototypach Samsunga.

Obsidian UI docelowo przeznaczony jest dla Tizena 2.0 (wydana w lutym tego roku) i ma być gotowy w lipcu, jednak Intel miał wcześniej problemy z terminami i prawdopodobnie ten również się przesunie… o ile w ogóle Obsidian UI trafi na urządzenia przeznaczone do sprzedaży. Jeśli projekt odniesie sukces, jest szansa, że tak będzie wyglądać również Android na urządzeniach z podzespołami Intela, których pojawia się coraz więcej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)