Jak dowiercić się do minijacka? Trolle kochają właścicieli iPhone'ów

Jak dowiercić się do minijacka? Trolle kochają właścicieli iPhone'ów

Jak dowiercić się do minijacka? Trolle kochają właścicieli iPhone'ów
28.09.2016 16:15

Nie ma co tu ukrywać, że wielu użytkowników iPhone’a nie maspecjalnego pojęcia o technice. Apple nawet niespecjalnie chce, bytakie pojęcie mieli, iPhone to styl życia, a nie gadżet dlanerdów. Na co dzień to podejście sprawdza się świetnie, aleczasem potrafi niespodziewanie ukąsić. Trolle internetowe co razmają ubaw, wrzucając do sieci fałszywki, które tychnietechnicznych użytkowników potrafią sporo kosztować. Tym razemspektakularne efekty przyniosła „samoróbka” złącza minijack wiPhonie 7.

Już niemal 12,5 mln osób obejrzało opublikowany tydzień temuklip wideo na youtube’owym kanale TechRax filmik Tarasa Maksimiuka,adresowany do tych, którzy nie chcą płacić 149 dolarów zabezprzewodowe słuchawki Airpods lub korzystać z przejściówki dozwykłych słuchawek za każdym razem, gdy chcą posłuchać muzyki.Youtuber poinformował widzów, że Apple coś ukryło przedklientami – otóż wcale nie usunęło z tego modelu gniazdaminijack, a jedynie nie wyprowadziło go na zewnątrz. Wystarczy maławiertarka, by zwiększyć możliwości urządzenia.

Secret Hack To Get Headphone Jack on the iPhone 7

Przygotowane bardzo profesjonalnie nagranie spodobało sięinternautom i było powszechnie udostępniane w serwisachspołecznościowych. Demonstracja działającego iPhone’a,odtwarzającego muzykę rzekomo przez podłączone nowym gniazdemsłuchawki przekonała jednak sporo osób do powtórzenia procedury.Efekt łatwo przewidzieć – zniszczone smartfony, których naprawyna pewno nie obejmie gwarancja Apple Care.

— Taras Maksimuk (@TechRax) 25 września 2016Nie jest to oczywiście jedyna udana akcja trollowaniaużytkowników iPhone’a. Warto tu wspomnieć o operacji Wave, kiedyto użytkownicy 4chanu przekonali wielu naiwnych fanów Apple’a, żewraz z aktualizacją do iOS-a ich telefony można teraz naładować wkuchence mikrofalowej. Wcześniej zaś udało się sporo iPhone’ówutopić, po tym jak Anonimowi przekonywali ich użytkowników, żeiOS 7 wprowadza wodoodporność.

350188933122385857

Te praktyki, podobnie jak ostatnia akcja z wiertarką, celowałyjednak tylko w najbardziej nieogarniętych właścicieli iPhone’ów.Prawdziwym majstersztykiem była za to akcja Blast from the Past veliBrick. Wówczas to opowiadano historię, że Apple wprowadziło doiOS-a specjalny wspominkowy tryb retro, dzięki któremu interfejsużytkownika będzie wyglądał jak na klasycznym Maku. Wystarczycofnąć czas o 46 lat, ustawić w telefonie datę na 1 stycznia 1970roku. To ustawienie działało, tyle że iPhone zmieniał się wcegłę – przestawienie zegara na początek ery Uniksa zawieszałobootloader systemu.

350188933122516929

Cóż, właścicielom iPhone’ów możemy jedynie radzić, by niewierzyli w żadne opowieści spoza oficjalnych źródeł – ipamiętali o podstawach fizyki i chemii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)