Jak działa Tizen 1.0 na telefonie Samsunga?

Jak działa Tizen 1.0 na telefonie Samsunga?

08.05.2012 14:10, aktualizacja: 08.05.2012 14:49

Od wydania wersji 1.0 systemu mobilnego Tizen 1.0 minął dopiero tydzień, w San Francisco trwa właśnie pierwsza edycja Tizen Developer Conference — spotkania, które ma odbywać się co roku. Jak to często bywa w takich sytuacjach, dzięki obecności we właściwym miejscu o właściwej porze w rękach redakcji TheHandheldBlog znalazł się prototyp telefonu z systemem Tizen firmy Samsung. Udało się nawet nagrać krótką demonstrację działania urządzenia z wersją 1.0 systemu.

Prototyp zbudowany przez Samsunga do testowania aplikacji został wyposażony w duży, 4,3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 720p i dwurdzeniowy procesor ARM taktowany z częstotliwością 1,2 GHz (według Netbooknews). Niektóre z prezentowanych prototypów były wyposażone jedynie w Wi-Fi, inne miały dostęp również do sieci komórkowej. Nie udało się uzyskać danych o baterii i innych szczegółach konstrukcji. Należy również spodziewać się, że na produkowanych seryjnie urządzeniach Tizen będzie działać szybciej i będzie bardziej responsywny.

Ważniejsze jest jednak to, jak zachowuje się sam system. Przeglądarka internetowa bardzo dobrze radzi sobie ze stronami stworzonymi z użyciem HTML5 i bije na głowę całą mobilną konkurencję. Zachowanie głównego interfejsu wygląda na blisko spokrewnione z autorską nakładką TouchWiz, którą znajdziemy na telefonach Samsunga z Androidem. Znajdziemy tu również identyczne, jak na Androidzie, obszar powiadomień i wiele ekranów roboczych. Tizen od pierwszego uruchomienia wspiera również synchronizację danych z kontami Google, na Facebooku i Twitterze, oraz możliwość publikowania materiałów bezpośrednio na YouTube, Picasie i podobnych serwisach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)