Jak efektownie wkomponować telewizor we wnętrze?

Jak efektownie wkomponować telewizor we wnętrze?

Jak efektownie wkomponować telewizor we wnętrze?
Redakcja
23.05.2018 17:07, aktualizacja: 12.06.2018 16:13

Telewizor jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń w polskich domach – znajdziemy go w 86 proc. gospodarstw. Najczęściej zaczynamy urządzanie salonu od decyzji, w jaki sposób i gdzie zainstalujemy telewizor. Brak ramek powoduje, że współczesne telewizory wyglądają doskonale, ale tracą nieco na uroku, gdy są wyłączone. Jednak są rozwiązania, które skutecznie pozbędą się problemu „czarnej dziury” na ścianie. A efekt będzie piorunujący.

W ostatnich latach projektanci prześcigali się w pomysłach na ukrycie lub zamaskowanie w pomieszczeniu telewizora, wtedy gdy żaden z domowników z niego nie korzysta. Pierwsza myśl – schować go za drzwiami szafki. Może i tak, ale czasy mniej lub bardziej efektownych meblościanek już się skończyły. Co bardziej kreatywni użytkownicy tworzyli najróżniejsze konstrukcje, takie jak na przykład parawany czy osłonki, które ozdobione rodzinnymi zdjęciami czy kolorowymi grafikami maskowały telewizor, gdy akurat nie dostarczał rozrywki. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w dodatkowy mebel, który niekoniecznie będzie współgrać z wystrojem naszego wnętrza, świetną alternatywą może być najnowszy telewizor QLED TV, który niczym kameleon wtopi się w naszą domową przestrzeń.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W idealnej harmonii

Dla projektantów telewizorów Samsung QLED TV na rok 2018 niezwykle istotne było odczarować przekonanie, że wyłączony telewizor staje się nieefektownym sprzętem. Z myślą o tym, opracowane zostało zupełnie nowe rozwiązanie – tryb Ambient, który znajdziemy w modelach QLED TV z 2018 roku.

Dzięki niemu, wyłączony telewizor zachowa się jak kameleon. Szczególnie dobrze to działa, gdy telewizor zamontowany jest na ścianie – wyświetli wzór lub obraz ściany, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem i żadne meblościanki z rozsuwanymi drzwiczkami nie będą już potrzebne. Możemy też wykorzystać specjalnie przygotowane wizualizacje, które znajdziemy w oprogramowaniu telewizora.

Niekończące się możliwości

Innym rozwiązaniem, związanym z Ambient Mode jest możliwość wyświetlania godziny, informacji o pogodzie czy nagłówków informacji z serwisu Upday na ekranie wyłączonego telewizora. Brzmi dobrze, ale jak to wszystko ustawić i skonfigurować? Z mocą przyjedzie smartfon, który szybko i łatwo przeprowadzi nas przez ten proces. Z jednej strony pozwoli wprowadzić preferencje dot. trybu Ambient Mode, czyli np. posłuży do zrobienia zdjęcia ściany za telewizorem i następnie automatycznie dopasuje tło na ekranie, aby efekt był jak najlepiej oddawał rzeczywistość. Smartfon z dedykowaną aplikacją Smart Things w ciągu kilku minut otworzy także przed widzami dostęp do ulubionej rozrywki w ramach Samsung Smart TV. Dzięki temu szybko i płynnie przejdziesz proces konfiguracji i zaczniesz w pełni korzystać z telewizora. Kilka kliknięć wystarczy, aby rozpoznać sieć Wi-Fi, dekodery STB, ulubione aplikacje i informacje o koncie Samsung. Co więcej jeśli będziesz zalogowany do wybranych aplikacji VOD na urządzeniu przenośnym, telewizor połączy się z tym samym kontem automatycznie. Koniec z wielokrotnym wprowadzaniem danych logowania.

Obraz

Jeden za wszystkie

Kiedy problem z ukryciem ekranu został rozwiązany, pozostaje jeszcze pytanie, – co zrobić z nieestetycznymi zwisającymi z telewizora kablami, które potrafią skutecznie odciągnąć uwagę od ekranu? Na szczęście i w tym przypadku projektanci znaleźli sposób, który nie wymaga od użytkowników kupowania dodatkowej szafki, kładzenia wykładziny czy wiercenia ścian.

Obraz

Telewizory Samsung QLED TV 2018 za wyjątkiem Q6F, zostały wyposażone w jeden praktycznie niewidoczny przewód One Invisible Connection. Zastępuje on kabel zasilający i AV, a biorąc pod uwagę, że wszystkie dodatkowe urządzenia, takie jak konsole czy soundbary podłączone są do modułu One Connect, od telewizora wychodzi tylko jeden przewód, którego praktycznie nie widać. Standardowa długość kabla wynosi 5 metrów, a maksymalna, 15 metrów (dostępny, jako oddzielne akcesorium), co daje swobodę aranżacji wnętrza.

Diabeł tkwi w szczegółach

Telewizor, który po wyłączeniu nie jest tylko czarnym ekranem i miejscem na kurz, aż chce się odpowiednio wyeksponować. Za sprawą różnego rodzaju opcji montażowych możemy go swobodnie dopasować do własnej przestrzeni i indywidualnych potrzeb. Wieszak No Gap pozwala powiesić największy w domu ekran płasko, przy samej ścianie, z którą - w trybie Ambient – stanowić będzie jedność.

Widzowie, którzy szukają bardziej wyszukanych, designerskich rozwiązań, będą mogli skorzystać z dodatkowych podstaw, które są sprzedawane osobno. Stojak Tower idealnie podkreśli nowoczesny charakter pomieszczenia, a stojak Studio, który kształtem przypomina sztalugę, zamieni telewizor w prawdziwe dzieło sztuki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)