Jak namierzyć numer telefonu? Zobacz, jak sprawdzić, kto do ciebie dzwonił

Jak namierzyć numer telefonu? Podpowiadamy
Jak namierzyć numer telefonu? Podpowiadamy

24.04.2021 06:00

Jak namierzyć numer telefonu? To pytanie często zadawane przez ludzi, którzy z różnych powodów nie chcą odbierać połączeń od nieznajomych. Choć sztuka ta nie należy do najprostszych, istnieje kilka metod, które mogą przybliżyć nasze szanse na to, abyśmy dowiedzieli się, kto do nas dzwonił. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Zapewne każdy z nas nie raz doświadczył sytuacji, kiedy na ekranie telefonu wyświetlił nam się dziwny i podejrzany numer. Telemarketer, dział windykacji, a może oszuści, którzy na wciśnięciu przez nas zielonej słuchawki zarobią krocie? Aby nie paść ofiarą naciągacza, jak również uniknąć nękania ze strony infolinii popularnych firm sprzedażowych, warto się upewnić, kto próbuje się do nas dodzwonić.

Jak namierzyć numer telefonu?

W sieci aż roi się od polskich serwisów, na których użytkownicy ostrzegają się wzajemnie przed podejrzanymi kontaktami. Po wpisaniu w wyszukiwarce na danej stronie internetowej konkretnego numeru telefonu, powinniśmy uzyskać odpowiedź na pytanie, kto próbował nawiązać z nami rozmowę. Z witryn powinniśmy dowiedzieć się między innymi, do jakiej firmy windykacyjnej należy nieznany numer, bądź produkty jakiej firmy chce zaoferować nam telemarketer.

Wśród wspomnianych serwisów należy wymienić:

  • nieznany-numer.pl
  • ktoto.info
  • numerytelefonu.com
  • czyjtonumer.net
  • czyjnumerek.pl

Oprócz rodzimych serwisów istnieją też inne przydatne narzędzia. Wśród nich nie sposób nie wymienić serwisu www.truecaller.com, dysponującego bazą ponad 3 miliardów numerów na świecie. Aby zalogować się na stronie, jedyne czego potrzebujemy to konto Google lub Microsoft. Po przejściu procesu logowania wpisujemy podejrzany przez nas numer w wyszukiwarce. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób dowiemy się, kto próbował się do nas dodzwonić.

Podczas procesu logowania użytkownicy zezwalają na dostęp do swojej książki telefonicznej. Właśnie stąd serwis czerpie wiedzę o numerach tak dużej liczby abonentów. Warto więc pamiętać, aby przed korzystaniem z usług serwisu, założyć dodatkowe konto Google’a, które nie jest połączone z naszą skrzynką kontaktową. Taka alternatywa przyda się także w wielu innych przypadkach.

Na identycznych zasadach działa serwis Sync.me, który podobnie jak Truecaller posiada aplikacje mobilną. Zadaniem obu programów jest pokazywać w czasie rzeczywistym, kto dzwoni na numer urządzenia, w którym aplikacja jest zainstalowana.

Aplikacje, którą pomogą sprawdzić, kto do nas dzwonił

Truecaller - ID dzwoniącego

Truecaller to aplikacja i usługa do identyfikacji numerów dzwoniących do nas osób. Szczególny nacisk kładzie na rozpoznawanie i ostrzeganie przed numerami spamowymi

Aplikacja Truecaller
Aplikacja Truecaller

Aplikację Truecaller na Androida oraz na iOS są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Nieznany Numer

Aplikacja pomaga w identyfikacji nieznanych numerów. Oprogramowanie bazuje na danych z serwisu o tej samej nazwie. Pozwala identyfikować dzwoniącego zarówno na żywo jak i ręcznie przeszukując bazę informacji.

Aplikacja Nieznany Numer
Aplikacja Nieznany Numer

Aplikacja Nieznany Numer na Androida jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Czyj to numer?

Aplikacja, podobnie jak powyższe, służy do identyfikacji nieznanych numerów. Korzystanie z programu jest wyjątkowo proste. W głównym oknie należy wpisać odpowiedni numer telefonu, a następnie kliknąć przycisk „szukaj”. Możemy także próbować lokalizować kontakt, wprowadzając dowolną frazę (np. lokalizację, nazwę firmy czy instytucji) i wybrać opcję "szukaj po tekście”.

Aplikacja Czyj to numer?
Aplikacja Czyj to numer?

Aplikacja Czyj to numer? na Androida jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)