Jak się ma Windows Store i aplikacje dla Windows 8?

Jak się ma Windows Store i aplikacje dla Windows 8?

17.09.2012 18:11, aktualizacja: 18.09.2012 13:00

Do premiery systemu został jeszcze ponad miesiąc, ale kolekcja dostępnych aplikacji jest jednym z kryteriów pomagającym wybrać sobie komputer czy smartfona, więc wypada zadbać o odpowiednią bazę w Windows Store przed wypuszczeniem urządzeń z tym systemem na rynek. W zeszłym tygodniu sklep z aplikacjami dla najnowszego Windowsa został otwarty w kolejnych 82 krajach, co składa się na jego dostępność na 120 już rynkach.

350031634424293313

W pierwszym tygodniu września Windows Store przekroczył symboliczną granicę tysiąca aplikacji, wydarzenia ostatniego tygodnia spowodowały wzrost tej liczby do prawie 1600 na całym świecie, przy czym w Stanach Zjednoczonych dostępnych jest obecnie 1153, o czym poinformował Wes Miller. Według McAkinsa w sobotę było ich 1319, i w ciągu minionego tygodnia przybyło 239 — czyli sklep urósł o ponad 20%. W obecnej sytuacji, kiedy premiera nowego systemu zbliża się wielkimi krokami, jest to wzrost bardzo mile widziany.

W tym samym raporcie McAkins wyszczególnił kilka błędów w sklepie Microsoftu. Sporo użytkowników już korzysta z systemu Windows 8 i platformy dystrybucji aplikacji, pojawiły się więc pierwsze oceny programów. Poza tym, że niektóre aplikacje mogłyby być umieszczone w bardziej pasującej kategorii, pojawiły się również błędy na liście najwyżej ocenianych aplikacji. Przykładowo, aplikacje mające tylko jedną 5-gwiazdkową ocenę są na liście wyżej, niż aplikacje mające więcej takich ocen. Tym sposobem niedopracowany algorytm prezentuje ASUS WebStorage jako popularniejszą niż MetroTwit czy Fruit Ninja. Miejmy nadzieję, że do premiery Windowsa 8 lista najlepszych aplikacji będzie już wiarygodna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)