Jak usunąć relację z Facebooka? Udostępnione zdjęcia i filmy można skasować

Strona główna Aktualności
Z Facebooka można usuwać relacje. To zabezpieczenie na wypadek pomyłki (depositphotos)
Z Facebooka można usuwać relacje. To zabezpieczenie na wypadek pomyłki (depositphotos)

O autorze

W serwisie Facebook i powiązanym z nim Messengerze nie od dzisiaj można publikować tak zwane relacje. To funkcja, która na wzór sposobu udostępniania treści w aplikacji Snapchat, pozwala wysyłać do znajomych zdjęcia lub filmy uzupełnione krótkim opisem i wyświetlać w formie kilkusekundowych postów. Opublikowane materiały domyślnie przestają być dostępne po 24 godzinach.

Każdemu może się jednak zdarzyć udostępnić niewłaściwe zdjęcie lub film. Okazuje się, że w przypadku zauważenia pomyłki, nie trzeba czekać do następnego dnia, zanim relacja przestanie się wyświetlać znajomym lub konkretnym odbiorcom, do których skierowano treść. Relacje można bowiem usuwać z Facebooka w dowolnym momencie.

Usuwanie relacji z Facebooka

Usuwanie relacji sprowadza się zaledwie do kilku prostych kroków, ale już teraz należy zaznaczyć, że usunięcie relacji z poziomu Facebooka, automatycznie usunie ją także w Messengerze. Serwisy są po prostu ze sobą powiązane i wyświetlane w nich relacje użytkowników to te same treści.

Aby usunąć relację, należy zacząć od wyświetlenia jej na przykład na smartfonie. W czasie wyświetlania zdjęcia lub opublikowanego filmu (warto pamiętać, że jest to tylko kilka sekund), należy kliknąć na symbol trzech kropek w górnej części ekranu. Wówczas na dole zostaną wyświetlone opcje.

Wśród nich dostępna jest możliwość zapisania zdjęcia, edycji ustawień zdarzenia (relację można udostępniać na różne sposoby) oraz najważniejsza w tym kontekście opcja usuń zdjęcie (lub film, jeśli to on został opublikowany). Po zatwierdzeniu tej operacji w kolejnym komunikacie, relacja zostanie usunięta.

Opisywane aplikacje znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Zarówno Facebook, jak i Messenger dostępne są między innymi na Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s