Jak usunąć relację z Facebooka? Udostępnione zdjęcia i filmy można skasować

Jak usunąć relację z Facebooka? Udostępnione zdjęcia i filmy można skasować

Z Facebooka można usuwać relacje. To zabezpieczenie na wypadek pomyłki (depositphotos)
Z Facebooka można usuwać relacje. To zabezpieczenie na wypadek pomyłki (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.04.2019 22:23

W serwisie Facebook i powiązanym z nim Messengerze nie od dzisiaj można publikować tak zwane relacje. To funkcja, która na wzór sposobu udostępniania treści w aplikacji Snapchat, pozwala wysyłać do znajomych zdjęcia lub filmy uzupełnione krótkim opisem i wyświetlać w formie kilkusekundowych postów. Opublikowane materiały domyślnie przestają być dostępne po 24 godzinach.

Każdemu może się jednak zdarzyć udostępnić niewłaściwe zdjęcie lub film. Okazuje się, że w przypadku zauważenia pomyłki, nie trzeba czekać do następnego dnia, zanim relacja przestanie się wyświetlać znajomym lub konkretnym odbiorcom, do których skierowano treść. Relacje można bowiem usuwać z Facebooka w dowolnym momencie.

  • Ustawienia prywatności. Relacja może się pokazać tylko wybranym osobom.
  • Dodawanie relacji – ekran edycji.
[1/2] Ustawienia prywatności. Relacja może się pokazać tylko wybranym osobom.

[join][img=Screenshot_20190410_145427_com.facebook.katana]Usuwanie relacji z FacebookaUsuwanie relacji sprowadza się zaledwie do kilku prostych kroków, ale już teraz należy zaznaczyć, że usunięcie relacji z poziomu Facebooka, automatycznie usunie ją także w Messengerze. Serwisy są po prostu ze sobą powiązane i wyświetlane w nich relacje użytkowników to te same treści.

  • Relacja na Facebooku – podgląd opublikowanej treści.
  • Opcje relacji, w tym możliwość usunięcia.
[1/2] Relacja na Facebooku – podgląd opublikowanej treści.

[join][img=Screenshot_20190410_145607_com.facebook.katana]Aby usunąć relację, należy zacząć od wyświetlenia jej na przykład na smartfonie. W czasie wyświetlania zdjęcia lub opublikowanego filmu (warto pamiętać, że jest to tylko kilka sekund), należy kliknąć na symbol trzech kropek w górnej części ekranu. Wówczas na dole zostaną wyświetlone opcje.

Wśród nich dostępna jest możliwość zapisania zdjęcia, edycji ustawień zdarzenia (relację można udostępniać na różne sposoby) oraz najważniejsza w tym kontekście opcja usuń zdjęcie (lub film, jeśli to on został opublikowany). Po zatwierdzeniu tej operacji w kolejnym komunikacie, relacja zostanie usunięta.

Opisywane aplikacje znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Zarówno Facebook, jak i Messenger dostępne są między innymi na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)