Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?

Jak zintegrować Dysk Google z LibreOffice?
Przemysław Kreft
20.01.2017 13:00, aktualizacja: 22.05.2018 12:03

Przesiadka na darmowy pakiet biurowy LibreOffice wymaga poświęcenia trochę czasu na zapoznanie się z interfejsem i najbardziej przydatnymi narzędziami. Oprogramowanie tworzone przez The Document Foundation oferuje znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – na przykład możliwość integracji z popularnym Dyskiem Google.

Na początku musimy skonfigurować usługę. Uruchamiamy jeden z programów pakietu LibreOffice (tj. Writer, Calc, Impress lub Draw) i z menu Plik wybieramy pozycję Otwórz plik zdalny.

Obraz

W otwartym oknie do obsługi plików zdalnych klikamy na przycisk Dodaj usługę. Musimy teraz z listy Typ wybrać usługę Google Drive, a następnie wprowadzić nasze dane do logowania w odpowiednie pola (jeśli nie chcemy za każdym razem wpisywać hasła, zaznaczamy pole Zapamiętaj hasło).

Obraz

Po zatwierdzeniu LibreOffice łączy się z Dyskiem Google i wyświetla zawartość naszego konta. Możemy przeglądać poszczególne foldery, a po wyborze pliku uruchomić go przyciskiem Otwórz.

Obraz

Pliki znajdujące się na naszym Dysku Google, po otwarciu za pomocą pakietu LibreOffice, zyskują stosowny opis (Zdalny) wraz ze ścieżką na górnej belce.

Obraz

Po skonfigurowaniu usługi możemy również zapisywać nasze pliki w chmurze. Wystarczy z menu Plik wybrać polecenie Zapisz na serwerze zdalnym.

Obraz

Ponownie otwarte zostaje okno z plikami zdalnymi – jeśli nie ustawiliśmy zapamiętywania hasła podczas konfiguracji, będziemy musieli je wpisać. Wybieramy lokalizację, nazwę i format pliku i zapisujemy plik.

Obraz

Pakiet LibreOffice (wraz z edytorem Writer) możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Windowsa oraz macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)