Jakie będą kolejne jabłka? Zbiór nowości i plotek ze świata Apple

Jakie będą kolejne jabłka? Zbiór nowości i plotek ze świata Apple

Jakie będą kolejne jabłka? Zbiór nowości i plotek ze świata Apple
30.11.2015 15:12

Minęło już nieco czasu od ostatniej większej imprezy Apple. Nic dziwnego zatem, że w Sieci pojawia się coraz więcej plotek, domysłów, ale także więcej niż uzasadnionych hipotez dotyczących tego, jakie będą kolejne kroki Apple w rozwoju swoich urządzeń. Niektóre z nich prezentują się tak samo wiarygodnie, jak interesująco.

MacBook Air urośnie

350169785201551297

Najprawdopodobniej w czerwcu przyszłego roku zostaną zaprezentowane nowe MacBooki Air. Według niepotwierdzonych informacji opublikowanych na łamach serwisu Economic Daily Times zmieni się sama koncepcja lekkiego i mobilnego laptopa Apple.

Wiele bowiem wskazuje na to, że wśród nowych komputerów zabraknie modelu z wyświetlaczem o przekątnej długości 11 cali. Zastąpić ma je natomiast wariant z matrycą większą, niż dotychczas dostępne, bo aż 15-calową. EDT powołuje się na źródła bliskie łańcuchowi logistycznemu, a scenariusz ten wydaje się całkiem prawdopodobny.

A to oczywiście za sprawą iPada Pro. Według Tima Cooka, może on z powodzeniem wypełniać rolę laptopa, w związku z czym można zakładać, że dla Apple posiadanie w portfolio zarówno 11-calowego MacBooka Air oraz tabletu o wyświetlaczu niemal 13-calowym stanowi zdublowaną ofertę. Czy jest tak rzeczywiście przekonamy się za kilka miesięcy.

Kolejny iPhone bez gniazda jack…

350169785201813441

Apple nie raz już udowodniło, że podejmowanie kontrowersyjnych decyzji dotyczących kompatybilności swoich urządzeń nie stanowi dlań większego problemu. Przykładem niech będzie rezygnacja z 30-pinowego złącza czy brak napędu CD-ROM w pierwszych Airach. Niezależnie od tego, czy czas rzeczywiście przyznał Apple rację w tej kwestii, wiele wskazuje na to, że zapadła kolejna podobna decyzja. Będzie ona dotyczyć użytkowników iPhone’ów.

Japoński serwis MacOtakara nie raz donosił na swoich łamach o plotkach, które okazały się później uzasadnione. Według Japończyków w kolejnym iPhonie może zabraknąć najbardziej rozpowszechnionego dziś gniazda wyjścia audio. Gniazdo jack 3,5 mm ma być w nowych smartfonach z jabłkiem zastąpione złączem Lightning w nowym standardzie, który ma gwarantować kompatybilność także z popularnym minijackiem.

Zaletą takiego rozwiązania ma być uniwersalność nowego Lightninga, gdyż gniazdo ma służyć zarówno do podłączania słuchawek, jak i przewodowego ładowania iPhone’a. To zaś może wpłynąć na jego rozmiary: smartfon może być nawet o milimetr cieńszy niż poprzednik.

…i z ekranem OLED

350169785202075585

Apple we wszystkich dotychczas wydanych modelach swojego smartfona stosowała wyświetlacze LCD, jednak w niezbyt dalekiej przyszłości ma się to zmienić. Trwają bowiem rozmowy z dostawcami wyświetlaczy OLED, które mają znaleźć się w iPhone’ach w 2018 roku. Realizacja takich zamiarów może jednak stanowić pewne wyzwanie.

Rosnąca sprzedaż iPhone’ów może powodować pewne problemy logistyczne w produkcji OLED-owych wyświetlaczy. Jedyną korporacją, która może zaspokoić potrzeby Apple jest bowiem... Samsung. Oczywiście nie byłoby to partnerstwo bezprecedensowe: procesory serii A od początku były produkowane przez Koreańczyków. Apple starało się jednak uniezależnić od producenta smartfonów Galaxy. Zlecenie mu produkcji wyświetlaczy stanowiłoby zatem dla Apple krok w tył.

Pierwsze laptopy ze złączem Thunderbolt 3/USB Type-C już w sprzedaży

350169785202272193

Nowe laptopy Della z serii XPS są pierwszymi laptopami, które zostały wyposażone w ujednolicony typ złącza, o którym więcej pisaliśmy przed kilkoma miesiącami. Premiera nowych laptopów Della jest istotna ze względu na potwierdzenie wcześniejszych prognoz: można już z pewnością stwierdzić, że przyszłością jest właśnie USB Type-C. Niezależnie od tego czy będzie nazywane Thunderboltem 3 czy USB-C, jak to przyjęło robić Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)