jAlbum 11 z galeriami wideo, efektami a la Instagram i nowym API

jAlbum 11 z galeriami wideo, efektami a la Instagram i nowym API

Kuba Pawlak
14.03.2013 14:29, aktualizacja: 15.03.2013 11:30

Sporo zmian pojawiło się w najnowszej wersji aplikacji przeznaczonej do automatycznego tworzenia miniaturek zdjęć. Główną nowością jaką znajdziemy w jAlbum 11 jest możliwość generowania wideo galerii.

jAlbum to program, który tworzy automatycznie miniaturki zdjęć i zapisuje je do projektu jako plik HTML lub prezentację Slideshow. jAlbum można uruchamiać na platformach Windows, Linux oraz Mac OS X. Aplikacja pozwala na pełną kontrolę wyglądu generowanego albumu, możliwość dopasowania skórki, układu zdjęć czy miniatur. jAlbum przetwarza obrazy, tworzy strony indeksu, demonstruje strony pokazu oraz posiada możliwość wysłania końcowego albumu na serwer FTP, by mogli zobaczyć go inni. Program powinni docenić zarówno amatorzy jak i profesjonalni użytkownicy galerii zdjęć.

Jakie zmiany pojawiły się w najnowszej wersji programu? jAlbum od wersji 11 poszerza swoją funkcjonalność o możliwość generowania galerii wideo, a co za tym idzie wprowadza kilka nowych narzędzi usprawniających ten proces. Wśród nich znajdziemy m. in. funkcje odpowiedzialne za automatyczną konwersję klipów do formatów obsługiwanych przez przeglądarki internetowe, możliwość generowania miniaturek podglądu czy w końcu zmieniania orientacji i długości filmów. Program oferuje także zestaw nowych filtrów, których efekty przypominają te znane z aplikacji Instagram. W nowej wersji jAlbum pojawiło się kilka drobnych zmian kosmetycznych w interfejsie, zaktualizowano również skórki Turtle, Base, Mr.Burns i Lumen. Poza tym pojawiło się kilka nowych funkcji API, z których mogą korzystać programiści.

jAlbum 11 w polskiej wersji językowej można pobrać bezpłatnie z naszego serwisu w dziale Programy → Grafika → Inne programy graficzne. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)