Jarosław Juszkiewicz pozostaje w Yanosiku: "Dla nas to ludzie są na pierwszym miejscu"

Jarosław Juszkiewicz pozostaje w Yanosiku: "Dla nas to ludzie są na pierwszym miejscu"

Yanosik deklaruje, że nie zastąpi lektora syntezatorem, fot. Pixabay
Yanosik deklaruje, że nie zastąpi lektora syntezatorem, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
26.05.2020 13:56, aktualizacja: 26.05.2020 14:53

Jarosław Juszkiewicz nie jest już głosem, który można usłyszeć w Mapach Google podczas nawigacji. Zastąpiła go maszyna, a sam lektor pożegnał się z kierowcami krótkim filmem, w którym wytłumaczył, jak odnaleźć się na drodze bez aplikacji i smartfona. Warto jednak wiedzieć, że Juszkiewicza można usłyszeć także w innych okolicznościach, a jednym z miejsc jest nawigacja w aplikacji Yanosik.

Zastąpienie Jarosława Juszkiewicza automatycznie generowanym głosem w Mapach Google wywołało wiele negatywnych komentarzy. Kierowcy nie kryją smutku i przyznają, że nowy "lektor" ma po prostu drażniącą barwę głosu i trudno z nim na dłuższą metę wytrzymać, a decyzja Google'a o zmianie Juszkiewicza jest po prostu niezrozumiała. Zupełnie inne podejście ma Yanosik, który zdążył do całej sprawy ustosunkować się na Twitterze.

"U nas zawsze nawigacja będzie mówiła ludzkim głosem" – czytamy w krótkim wpisie, w którym zespół Yanosika pozdrawia Jarosława Juszkiewicza. Sam lektor zachęcił też wcześniej swoich fanów do korzystania właśnie z tej nawigacji, jeśli brak jego głosu w Mapach Google jest dla kogoś dużą przeszkodą.

Co ciekawe, jak udało nam się ustalić, żona byłego lektora z Map Google, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz, również jest znanym głosem w świecie technologii. Powinny ją kojarzyć między innymi osoby korzystające z odkurzaczy Roomba oraz prawdopodobnie wszyscy, którzy choć trochę interesują się komputerami. To jej głos słyszą użytkownicy, którym odtwarzany jest słynny komunikat: Baza wirusów programu Avast została zaktualizowana.

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)