r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

yanosik 3.3.0

Strona główna iOS Podróże i transport Fotoradary i ostrzeganie

Yanosik to nieoceniona pomoc dla wszystkich kierowców. Dzięki prężnej społeczności poinformuje nas o utrudnieniach w ruchu, korkach, a także radarach i kontrolach. Posiada także wbudowaną nawigację.

Program przy starcie poprosi o włączenie GPS, jednak do prawidłowej pracy wymagana jest też transmisja danych. Nie są to duże ilości, jednak najlepiej posiadać pakiet Internetowy. Dodatkowo zostaniemy poproszeni podanie naszego pseudonimu, bądź też zalogowanie się na nasze konto (istnieje możliwość utworzenia nowego z poziomu aplikacji, bądź też logowania za pomocą Facebooka.)

Z Yanosika możemy korzystać na dwa sposoby – tylko informowanie o zdarzeniach lub także z nawigacji. W trybie „zdarzeń” możemy innych użytkowników aplikacji informować o fotoradarach, wypadkach, patrolach policji itd. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na ekranie i zatwierdzić. W przypadku, gdy zbliżamy się do którejkolwiek z możliwych przeszkód, jesteśmy informowani sygnałem dźwiękowym oraz, jeżeli jest tam ograniczenie prędkości, jaka prędkość obowiązuje. Druga opcja pracy to nawigacja, która jest tutaj dość uboga w dodatkowe opcje, ale zapewne nie to było celem autorów aplikacji. W tym trybie możemy spokojnie korzystać z mapy wraz z powiadamianiem o utrudnieniach oraz - tak jak w przypadku trybu zdarzeń - informować innych.

Minusem aplikacji, a w zasadzie tego, że jest darmowa, jest reklama, która zajmuje tutaj całkiem spory obszar ekranu w trakcie jazdy. Nie przeszkadza w korzystaniu z Yanosika, jednak komunikat o zdarzeniu mógłby pojawiać się zamiast reklamy aby być bardziej widocznym. Aktualnie ta informacja pojawia się obok reklamy w wąskim pasku.

Yanosik może być ciekawą alternatywą dla innych programów zawierających informacje o fotoradarach, z tą różnicą, że tutaj mamy informacje aktualizowane w czasie rzeczywistym, a nie statyczną bazę zapisaną na urządzeniu co powoduje wymagany ciągły dostęp do Internetu. Spora i aktywna społeczność podnoszą wartość bazy informacji Yanosik. Drobne zastrzeżenia można mieć do interfejsu programu, który nie pasuje do stylistyki iOS 7.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Yanosik gotowy na ferie: aplikacja ostrzeże o fotoradarach w całej Europie

44
16.01.2018  •  Mateusz Budzeń

Dobrze znany polskim kierowcom Yanosik, będzie informował o fotoradarach na terenie Europy. Od teraz, podczas podróży po krajach Starego Kontynentu zostaniemy poinformowani o stacjonarnych fotoradarach rejestrujących prędkość i przejazdy na czerwonym świetle. Z Yanosika można było już korzystać w Polsce, Litwie, a od zeszłego roku również na terenie Czech i Słowacji. Teraz do grona krajów, w których aplikacja ostrzega o fotoradarach, dołączyły niemal wszystkie państwa Europy. Na liście znajdziemy: Belgię, Niemcy, Estonię, Wielką Brytanię, Francję, Włoch, Holandię, Szwajcarię, Austrię,…

Aplikacja dnia: Yanosik

53
20.12.2017  •  Anna Rymsza

Dzisiejsza aplikacja dnia – Yanosik – jest doskonale znana kierowcom. Jeśli przygotowujecie się do podróży na Święta samochodem, warto się w nią wyposażyć i zapoznać z jej funkcjami. Może ona pomóc nam na cztery sposoby: jest niezłą nawigacją, z pomocą społeczności ostrzega przed niebezpieczeństwem na drodze, zastąpi wideorejestrator i pozwala zapisać podstawowe informacje o samochodzie. Ostrzeganie i „antyradar” Yanosik zdobył ogólnopolską sławę jako aplikacja, która pozwala kierowcom uniknąć mandatów i wciąż dobrze spełnia tę funkcję. Podczas jazdy kierowcy mogą informować się wzajemnie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.