Jedwabista woda bez statywu. Huawei P30 Pro z nową funkcją

Strona głównaJedwabista woda bez statywu. Huawei P30 Pro z nową funkcją
15.06.2019 14:10
Zdjęcie wody z długim czasem naświetlania
Zdjęcie wody z długim czasem naświetlania
Redakcja
Redakcja
bEifdYtO

Huawei P30 Pro w kolejnych aktualizacjach dostaje funkcje zapowiedziane podczas premiery. Teraz przyszła pora na efekt jedwabistej wody.

bEifdYth

Aby zrobić zdjęcie z ładnie rozmytą wodą, należy wydłużyć czas naświetlania do kilku sekund. Pozwala to na osiągnięcie takiego efektu:

Wyświetl ten post na Instagramie. #devilspulpit #finnichglen #scotland #szkocja

Post udostępniony przez Miron Nurski (@mironnurski) Sty 19, 2019 o 12:48 PST

bEifdYtj

Minus tego rozwiązania? Jako że migawka jest otwarta przez dłuższy czas, w celu uniknięcia poruszeń trzeba jakoś ustabilizować telefon lub aparat, najlepiej z użyciem statywu. Tzn. do niedawna trzeba było.

Huawei P30 Pro: rozmyta woda bez statywu

Funkcja została zaprezentowana podczas marcowej premiery, ale Huawei zaznaczył, że do użytkowników trafi wraz z jedną z aktualizacji oprogramowania. I faktycznie trafiła, choć po cichu. Odkryłem ją przypadkiem; potrąciłem statyw podczas robienia zdjęcia i zauważyłem, że fotka się nie poruszyła.

Tak wygląda zdjęcie z 7-sekundowym czasem naświetlania, zrobione z ręki (!):

350264313321711553

A tu dla porównania fotka w automacie:

350264313321842625

Efekty są zaskakująco dobre. Oprogramowanie zgrabnie nakłada na siebie kolejne klatki, rozmywając wodę i ignorując całą resztę. Na podobnej zasadzie działa tryb nocny, znany także ze wcześniejszych huaweiów.

bEifdYtp

Aby skorzystać z nowej funkcji, w aplikacji aparatu Huaweia P30 Pro należy wybrać Więcej => Malowanie światłem => Jedwabista woda.

Niedawno Huawei P30 Pro dostał też funkcję Podwójny widok

Tryb Podwójny widok pozwala na kręcenie filmów z użyciem dwóch aparatów jednocześnie. Na jednej połowie ekranu widoczny jest obraz z ultraszerokokątnego obiektywu, a na drugiej z aparatu głównego lub tele 5x.

Jakiś czas temu doszedł też udoskonalony tryb portretowy, wykorzystujący sensor ToF. Tym samym Huawei P30 Pro ma już komplet zapowiedzianych funkcji fotograficznych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEifdYuf