Jest Samsung Galaxy, będzie Odyssey: nowa marka koreańskiego giganta

Jest Samsung Galaxy, będzie Odyssey: nowa marka koreańskiego giganta

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
04.01.2020 18:13

Samsung ma już jedną markę rozpoznawalną nie gorzej niż on sam. Chodzi oczywiście o mobilną Galaxy. Teraz dochodzi do niej druga, tym razem skupiająca topowe monitory komputerowe o rozrywkowym charakterze – Odyssey. Zapowiadając nowy branding i trzy modele wyświetlaczy, Koreańczycy niejako uprzedzają nadchodzące targi CES 2020.

Wszystkie monitory Samsung Odyssey, przynajmniej w tej chwili, to urządzenia klasy wyższej. Jak podaje producent, są przeznaczone dla graczy i oferują odświeżanie z częstotliwością 240 Hz. Do tego bazują na matrycy typu VA zakrzywionej z promieniem 1000 R, cechują się czasem reakcji 1 ms w skali szarości, wspierają dynamiczną synchronizację obrazu, a także mają certyfikat wydany przez TÜV Rheinland. Ten ma świadczyć o niskiej szkodliwości dla wzroku.

Najbardziej widowiskowym spośród zaprezentowanych modeli jest 49-calowy Odyssey G9

Należy do grona konstrukcji ultrapanoramicznych, przy proporcjach 32 do 9 i rozdzielczości 5120 na 1440 pikseli. Zapewnia przy tym zgodność ze standardem HDR 1000, a także konfigurowalne podświetlenie obudowy w 52 kolorach. Producent podaje, że zastosowany w nim DisplayPort 1.4 pozwala uzyskać 240 Hz w natywnej rozdzielczości, z HDR i bez kompresji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Flagowcowi towarzyszy model Odyssey G7 w dwóch rozmiarach: 32 oraz 27 cali. To już klasyczne panoramy 16 do 9, o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli. Mają też niższy certyfikat HDR, bo zaledwie HDR 600. Ale ponoć są nie mniej efektywne i tak samo implementują znaną z rynku telewizorów technologię QLED, czyli podświetlenie oparte na filtrze z kropką kwantową, które przekłada się na wyższy kontrast i szerszy zakres wyświetlanych barw.

Więcej szczegółów na temat monitorów Odyssey G9 oraz G7, w tym dokładne daty premier oraz ceny, ma zostać ujawnionych na targach CES 2020 (7-10 stycznia 2020 r.).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)