Jest stabilny Skype 4.0 dla Linuksa

Jest stabilny Skype 4.0 dla Linuksa

15.06.2012 11:48

Rózwój Skype dla Linuksa zwolnił ostatnio do tego stopnia, że już niektórzy podejrzewali Microsoft o zlecenie porzucenia tej platformy. Ale nie ma się czego bać — zgodnie z obietnicą pingwinek nadal jest wspierany. Od dziś dostępna jest stabilna wersja 4.0 komunikatora dla tego systemu.

Wersja 4.0 wprowadza zmiany w czterech kluczowych miejscach programu. Po pierwsze, co widać zaraz po uruchomieniu programu, okno rozmów zostało ujednolicone z innymi wydaniami programu, ale można wrócić do starego widoku. Nowy widok w założeniach powinien ułatwić śledzenie wszystkich rozmów, które prowadziliśmy. Po drugie, widok rozmowy również został odświeżony i wygląda tak, jak na innych platformach. Po trzecie, jakoś rozmów powinna się znacznie poprawić, a po czwarte, poprawi się jakość przesyłanego wideo oraz dodana została możliwość pracy z wieloma kamerkami. Inne, mniejsze poprawki, to lepsza synchronizacja zapisów rozmów, nowe ikony statusy i emotikony, lepsza stabilność oraz możliwość przechowywania numerów telefonów w kontaktach.

Skype 4.0 dla Linuksa można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Komunikatory internetowe. Program wymaga obecności Qt 4.6.0, D-Bus 1.0.0, libasound2 1.0.18, PulseAudio 1.0 (opcjonalne) i BlueZ 4.0.0 (opcjonalne).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)