John Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift

Strona głównaJohn Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift
07.08.2013 16:40
John Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift

Jeśli ktoś dotąd wątpił w przyszłościowy sukces gogli Oculus Rift to teraz pewnie jeszcze raz rzecz przemyśli. John Carmack, założyciel Id Software i producent niezapomnianych gier z serii Doom czy Quake, porzucił oto swe dziecko, aby zostać osobą w głównej mierze odpowiedzialną za rozwój niezwykle obiecującej technologii do ukazywania wirtualnej rzeczywistości. Był jednym z tych, którzy od początku wierzyli w ten sprzęt.

350040056922335169

John będzie zarządzał interesem z zacisza własnego biura w Dallas, które właśnie jest w przygotowaniu. Jest przekonany, że przed graczami ciekawe czasy. Miło wspomina sytuacje, kiedy zaufał przeczuciu i poświęcił się opracowywaniu pewnych technologii, które potem bardzo wpłynęły na świat elektronicznej rozrywki. Pozostaje życzyć mu powodzenia i chyba zacząć martwić się o Dooma 4 – mając na względzie, że niedawno z Id Software odeszła też przecież wieloletnia głowa studia Todd Hollenshead.

Aktualizacja, 07.08.2013 18:04

A jednak Carmack nie odpuszcza zupełnie Id Software, niemniej Oculus ma priorytet nad pracą w studiu i hobbystycznym przedsięwzięciem Armadillo Aerospace Johna.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)