John Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift

John Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift

John Carmack zostawia Id Software, staje na czele rozwoju gogli Oculus Rift
07.08.2013 16:40, aktualizacja: 07.08.2013 18:18

Jeśli ktoś dotąd wątpił w przyszłościowy sukces gogli Oculus Rift to teraz pewnie jeszcze raz rzecz przemyśli. John Carmack, założyciel Id Software i producent niezapomnianych gier z serii Doom czy Quake, porzucił oto swe dziecko, aby zostać osobą w głównej mierze odpowiedzialną za rozwój niezwykle obiecującej technologii do ukazywania wirtualnej rzeczywistości. Był jednym z tych, którzy od początku wierzyli w ten sprzęt.

Obraz

John będzie zarządzał interesem z zacisza własnego biura w Dallas, które właśnie jest w przygotowaniu. Jest przekonany, że przed graczami ciekawe czasy. Miło wspomina sytuacje, kiedy zaufał przeczuciu i poświęcił się opracowywaniu pewnych technologii, które potem bardzo wpłynęły na świat elektronicznej rozrywki. Pozostaje życzyć mu powodzenia i chyba zacząć martwić się o Dooma 4 – mając na względzie, że niedawno z Id Software odeszła też przecież wieloletnia głowa studia Todd Hollenshead.

Aktualizacja, 07.08.2013 18:04

A jednak Carmack nie odpuszcza zupełnie Id Software, niemniej Oculus ma priorytet nad pracą w studiu i hobbystycznym przedsięwzięciem Armadillo Aerospace Johna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)