Jolla na MWC: nowa wersja systemu z duchem Nokii

Jolla na MWC: nowa wersja systemu z duchem Nokii

Jolla na MWC: nowa wersja systemu z duchem Nokii
26.02.2018 15:04, aktualizacja: 26.02.2018 15:23

Android i iOS wciąż mają konkurencję wśród systemów dla urządzeń mobilnych. Podczas targów w Barcelonie firma Jolla zaprezentowała system Sailfish 3 i nowe urządzenia z nim, w tym te najprostsze.

Fiński deweloper zaprezentował trzecią generację systemu Sailfish, przeznaczonego dla urządzeń mobilnych o niezbyt imponującej specyfikacji, ale wciąż zdolnego uruchamiać aplikacje dla Androida. Według jego autorów jest jedynym znaczącym alternatywnym systemem mobilnym, z czym trudno się nie zgodzić. Sailfish 3 powstał przy współpracy ze społecznością i partnerami firmy Jolla, co pozwoliło mu rozwinąć się w taki sposób, by spełniał wymagania lokalnych rynków i obsługiwał szeroką gamę komponentów.

Introducing: Sailfish 3

Sailfish 3 ma też spełniać specyficzne wymagania różnych rynków i branży, a przy tym jest bezpieczny i elastyczny. Na liście nowych API wymieniony został VPN i kryptografia, ponadto Sailfish 3 obsługuje czytnik linii papilarnych, zdalne czyszczenie i blokowanie oraz usługi bazujące na blockchainie. Producent zapewnia, że będzie dostarczał regularne aktualizacje.

Obraz

Fiński system uzyskał obsługę nowych urządzeń, w tym Xperii XA2 w ramach programu Sony Open Device, Gemini PDA z fizyczną klawiaturą, tabletów INOI (kierowanych na rosyjski rynek biznesowy) czy opasek sportowych. Ponadto został przygotowany do obsługi 4G w prostych telefonach i VoLTE. W sumie lista obsługiwanych urządzeń wydłużyła się o kilkanaście pozycji, kolejne są dodawane przez społeczność.

Sailfish 3 będzie wydawany w trzecim kwartale tego roku. Więcej o systemie można dowiedzieć się z jego strony. Czy rok 2018 będzie rokiem Sailfisha?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)