Jony Ive oficjalnie opuszcza Apple. Nieoficjalnie będzie pracować na B2B

Jony Ive oficjalnie opuszcza Apple. Nieoficjalnie będzie pracować na B2B

Jony Ive, fot. CC-BY
Jony Ive, fot. CC-BY
Piotr Urbaniak
29.11.2019 10:44

O tym, że Jony Ive, były już szef zespołu projektowego, opuści Apple było wiadomo od czerwcowej informacji prasowej. Kwestią niejasną pozostawało tylko to, gdzie teraz projektant zapuści korzenie. Jak się okazuje, założył własne studio, LoveForm. Z tym że jego głównym klientem, jak ujawniono, będzie Apple. Czyli zmiana wygląda na głównie organizacyjną.

Jony Ive dołączył do Apple w 1992 roku, a w 1996 został mianowany szefem Design Team. Od tamtej pory trzymał pieczę nad wszystkimi flagowymi produktami Apple'a, takimi jak iPod, iPhone, iPad, iMac, Mac mini czy MacBook Pro. Nie szczędząc komplementów, Steve Jobs nazywał go swym duchowym partnerem, a wielu uważa, że to właśnie Ive odpowiada za ponadczasową stylistykę produktów firmy z Cupertino. Podczas gdy Jobs był tylko twarzą PR-u.

Partnerem Ive'a w biznesie został Marc Newson; projektant przemysłowy, który w przeszłości współpracował m.in. z linią lotniczą Qantas, tworząc wnętrza kabin pasażerskich. Obaj panowie jednak poznali się już wcześniej, gdyż Newson jest też współodpowiedzialny za projekt Apple Watch. Teraz zgodnie deklarują, że połączą swoje talenty.

Biorąc pod uwagę, że Apple i nowo utworzona firma LoveForm zapowiadają bliską współpracę, na rewolucję w dziedzinie stylistyki urządzeń się nie zanosi. Wygląda na to, że Ive chciał po prostu zająć się szerszym spektrum podmiotów niż tylko elektronika użytkowa. Zresztą, dawał temu świadectwo w przeszłości, tworząc na przykład futurystyczną choinkę w holu londyńskiego hotelu Claridge. W takim razie pozostaje tylko życzyć ambitnemu projektantowi powodzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)