JTHTML w wersji portable

JTHTML w wersji portable

Kuba Pawlak
21.01.2013 16:14

Udostępniono kolejną wersję edytora JTHTML 7.5. Główną nowością jest pojawienie się wersji portable narzędzia. Warto nadmienić, że aplikacja została stworzona w zintegrowanym środowisku programistycznym Lazarus.

Program oferuje wszystkie niezbędne funkcje, pozwalające wygodnie tworzyć nierozbudowane witryny internetowe. Wśród nich znalazł się m.in. mechanizm przeglądania na kartach, umożliwiający pracę z wieloma plikami jednocześnie, funkcja szybkiego wstawiania znaczników HTML, automatycznego zamykania znaczników, cudzysłowów oraz nawiasów. JTHTML posiada również opcję sprawdzania poprawności wprowadzonego kodu oraz jego wygodnej edycji za pośrednictwem wbudowanego edytora Tidy.

Edytor wyposażony został przez autora w opcję transferu utworzonych dokumentów HTML bezpośrednio na serwer FTP. Dostępne są również kreatory do tworzenia formularzy, tabel, zapytań i tabel baz danych MySQL. JTHTML umożliwia zapisywanie listy zadań zaplanowanych do wykonania w danym dokumencie, przydzielania im priorytetów i szybkiego przeglądania względem stopnia ich ważności.

Obraz

W najnowszej wersji programu pojawiło się sporo zmian. Główną jest udostępnienie programu w wersji portable (nie wymagającej instalacji w systemie). Ponadto w wersji 7.5 pojawił się pasek nawigacyjny zmian i zakładek, funkcja zwijania kodu (X)HTML "code folding" czy obsługa popularnych skrótów w oknie edycji. Autor wyeliminował również zgłaszane błędy w tym otwieranie plików za pomocą polecenia menu systemowego "Otwórz za pomocą..." oraz błąd niepoprawnego zapisu nazw kolorów do rejestru systemowego

JTHTML 7.5 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Programowanie → Tworzenie stron i aplikacji internetowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)