Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Netbeans 7.1 + Tomcat - błąd komunikacji

Witam ponownie. Dzisiaj krótki wpis o malutkim błędzie jaki wystąpił u mnie (openSUSE 12.1 x64) w środowisku Netbeans 7.1.

Mianowicie instalując IDE zainstalowałem razem Apache Tomcat (zintegrowany w instalator) no i wszystko byłoby ok., gdyby nie fakt, że z poziomu Netbeans`a nie mogłem zatrzymać serwera ;)
W czym błąd? W konfiguracji ustawień w IDE, a dokładniej w ustawieniu portu, po przez który środowisko ma komunikować się z serwerem, aby go zatrzymać. Sprawa prosta i błaha. Wystarczy wejść w plik konfiguracyjny serwera i wyczytać na z jakiego portu korzysta Tomcat - u mnie był to port 8005, podczas gdy domyślnie w Netbeansie ustawiony był 8025.
Ustawienia serwera w Netbeans można znaleźć w menu "Tools"->"Servers" i w polu "Shutdown Port" wpisać odpowiedni nr. portu (8005).

Dla osób, u których nie działa ta funkcja i które się nie interesowały informacja ta może się przydać i ułatwić pracę przy testowaniu aplikacji webowych.

Ciekaw jestem czy błąd występuje tylko w wersji IDE dla systemu Linux czy również innych?

Pozdrawiam,
Michał 

oprogramowanie programowanie serwery

Komentarze

0 nowych
Airborn   8 #1 28.02.2012 18:15

Nie bardzo rozumiem gdzie tutaj jest jakikolwiek błąd. 8005 to standardowy shutdown port Tomcata, a to, że Twój serwer był inaczej ustawiony i tych ustawień nie przepisałeś do Netbeansa to już wina Twoja, a nie Netbeansa.

JanStefan   6 #2 28.02.2012 20:13

@Airborn
No, ale on tutaj nie pisze o błędzie i jakimś wielkim oburzeniu, a o tym jak poprawnie skonfigurować - tak by omawiany przypadek nie miał miejsca :P Be użył słowo błąd ale nie napisał konkretnie czy to stoi po winie oprogramowania, czy jego konfiguracji. Widzę, że nie zrozumiałeś istoty tego wpisu ;p

jullo89   3 #3 28.02.2012 21:38

Tak, chodzi o oburzenie i o błąd w standardowej konfiguracji Netbens.
@Airborn
Chyba nie zrozumiałeś, że serwer Tomcat był instalowany razem z Netbeans a wtedy konfiguracja jest tworzona automatycznie. W tym przypadku był mały błąd, na który zwróciłem uwagę- nr portu.