Już można pobrać trzecią betę OS X 10.11.2 i nowe programy z pakietu iWork

Już można pobrać trzecią betę OS X 10.11.2 i nowe programy z pakietu iWork

Już można pobrać trzecią betę OS X 10.11.2 i nowe programy z pakietu iWork
Michał Sokołowski
12.11.2015 16:07

Firma Apple zaktualizowała swoje programy biurowe oraz udostępniła trzecią wersję beta systemu OS X 10.11.2 El Capitan. System trafił w ręce publicznych testerów dzień po tym, jak dostęp do niego otrzymali deweloperzy. Zmiany, jakie wnosi, to głównie poprawki wydajności.

Obraz

Apple prosi testerów o zwrócenie szczególnej uwagi na działanie Kalendarza, Maila, Notatek, aplikacji Zdjęcia, wyszukiwarki Spotlight oraz Wi-Fi. Ostatnio aktualizacje wersji beta są udostępniane raz w tygodniu i zazwyczaj wnoszą kolejne poprawki tych samych funkcji i aplikacji. Użytkownicy zarejestrowani w programie testerskim mogą pobrać najnowszą wersję z poziomu sklepu Mac App Store lub ze strony Apple Beta Software Program.

Aktualizacja pakietu biurowego iWork obejmuje zarówno wersje na Maca jak i na iOS. Nowości to głównie poprawki stabilności i kompatybilności z dokumentami Microsoft Word na obydwu platformach.

Obraz

Ponadto w wersji na Maca naprawiono problem z eksportowaniem prezentacji Keynote jako obrazki oraz nieprawidłowo działające szablony, które we wzorcach slajdów zawierają linki. W aplikacji Pages naprawiony został problem, który uniemożliwiał podgląd definicji słów na listach.

Mobilna wersja Numbers doczekała się poprawki błędu, który uniemożliwiał otwarcie dokumentów w ostatnio zapisanej pozycji. W Keynote na iOS wyeliminowano problem z otwieraniem prezentacji zawierających wiele obrazków.

Obraz

Aplikacje Pages, Keynote i Numbers znajdziecie w naszej bazie programów dla Maców i urządzeń mobilnych. Warto też przetestować iWork działający w przeglądarce, czyli zupełnie darmowy iWork for iCloud.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)