Już widać pierwsze maluchy z Windows 8 na pokładzie

Już widać pierwsze maluchy z Windows 8 na pokładzie

Marcin Wilk
24.04.2013 15:53

Nie tak dawno pisaliśmy o obniżeniu wymaganej rozdzielczości w nowych systemach Microsoftu, a już pojawiają się zapowiedzi pierwszych urządzeń o zmniejszonej przekątnej ekranu obsługujących Windows 8. Jednym z nich jest tablet Acer Iconia W3, którego premiera jeszcze nie została wyznaczona. Początkowo miała pokrywać się z aktualizacją Windows Blue przewidzianą na jesień, a teraz są szanse, że będzie to końcówka czerwca, kiedy zaplanowana jest impreza BUILD Conference.

Obraz

Acer Iconia W3 najprawdopodobniej otrzyma 8-calowy ekran IPS LCD wyświetlający rozdzielczość 1280×800 pikseli. Za obliczenia będzie odpowiadał dwurdzeniowy procesor x86 Intel Atom Z2760 taktowanych częstotliwością 1,8 GHz, wspomagany pamięcią operacyjną o pojemności 2 GB. Klienci mogą spodziewać się dwóch kamer po obu stronach obudowy, czytnika kart pamięci i komunikacji WiFi.

Bazując na zdjęciach, które wyciekły do sieci, a które Acer nieskutecznie chciał wycofać, widać, że do tabletu oferowane będą dodatkowe akcesoria. Standardowo będzie to etui pozwalające ustawić tablet w pozycji stojącej oraz pełnowymiarowa fizyczna klawiatura, o gabarytach przewyższających urządzenie… transport tego zestawu nie będzie szczególnie wygodny.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat ceny, ale uwzględniając obniżkę Microsoftu na systemowe licencję dla producentów urządzeń siedmio- i ośmiocalowych, jest szansa, że będzie ona na rozsądnym poziomie. Koszt przy możliwościach samego systemu i architektury x86 będzie dobrym argumentem przy wyborze mobilnego sprzętu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)