Karta pamięci SD szybsza od starszych dysków SSD – od Sony kupisz ją na wiosnę

Karta pamięci SD szybsza od starszych dysków SSD – od Sony kupisz ją na wiosnę

23.02.2017 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony zapowiedziało, że wiosną tego roku, wprowadzi do sprzedaży najszybszą kartę pamięci SD na świecie. Będzie ona mogła pochwalić się zapisem na poziomie 299 MB/s, a więc poradzi sobie z wszystkimi, w tym także najbardziej wymagającymi zadaniami. Z pewnością jej cena będzie wysoka, ale to jak najbardziej zrozumiałe, mamy do czynienia z wyjątkowo wydajnym produktem, skierowany dla wąskiego grona profesjonalistów.

Nowa karta należy do linii SF-G i będzie dostępna w trzech wersjach różniących się pojemnością – 32, 64 i 128 GB wolnej przestrzeni. Nie tylko prędkość zapisu robi wrażenie, ale także odczytu, tutaj karta zapewnia 300 MB/s. Takie wyniki osiągnięto m.in. dzięki wsparciu dla interfejsu UHS-II, który dodaje drugi rząd pinów. Oczywiście by wykorzystać te dodatkowe piny, musimy posiadać sprzęt kompatybilny z UHS-II.

Karty SD z serii SF-G będą kompatybilne z oprogramowaniem Sony do odzyskiwania danych, a także mają być odporne na wodę, wysoką temperaturę, wstrząsy i promienie rentgenowskie. Sony będzie oferowało również specjalny czytnik MRS-S1, który po podpięciu do USB Type-C, zapewni wysokie transfery podczas transferu plików z lub na komputer.

Warto zwrócić uwagę, że najwydajniejsze karty SanDisk czy Lexar zapewniają już prędkość odczytu na takim samym poziomie 300 MB/s. Jednakże już prędkość zapisu jest niższa i sięga maksymalnych 260 MB/s.

Sony nie podało jeszcze cen nowych kart, ale jednego możemy być pewni, będzie drogo. Osoby potrzebujące naprawdę dużej wydajności karty SD będą musiały poczekać do wiosny, wówczas Sony wprowadzi nowe karty na sklepowe półki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także