Karty microSD o pojemności 256 GB! SanDisk celuje w smartfony i wideo 4K

Karty microSD o pojemności 256 GB! SanDisk celuje w smartfony i wideo 4K

Karty microSD o pojemności 256 GB! SanDisk celuje w smartfony i wideo 4K
29.06.2016 13:09

Western Digital, właściciel marki SanDisk, wprowadza do swojej oferty karty pamięci microSD o pojemności 256 GB. Przeznaczone są one dla smartfonów, tabletów oraz podobno innych urządzeń potrzebujących wysokich prędkości zapisu i odczytu. Niestety nie do końca tak jest.

Nowe karty, SanDisk Extreme microSDXC oraz SanDisk Ultra microSDXC Premium Edition wykorzystują interfejs UHS-I, który pozwala na transfer danych z prędkością do 104 MB/s. Zachowana została zgodność ze starszymi urządzeniami, ale odbywa się to kosztem mniejszych prędkości.

Pierwsza karta, SanDisk Extreme microSDXC zapewnia odczyt z prędkością do 100 MB/s i zapis na poziomie 90 MB/s. SanDisk Ultra microSDXC Premium Edition jest minimalnie wolniejsza i oferuje odpowiednio do 95 MB/s odczytu i 95 MB/s dla zapisu. SanDisk Extreme microSDXC może dodatkowo pochwalić się wysoką minimalną prędkością sekwencyjnego zapisu – 30 MB/s, co z pewnością zadowoli osoby nagrywające filmy w rozdzielczości 4K.

źródło: anandtech.com
źródło: anandtech.com

Warto zwrócić uwagę, że lustrzanki cyfrowe obsługują już wydajniejsze interfejsy, w tym UHS-II. Zapewnia on wyższe prędkości, potrzebne do komfortowego robienia szczegółowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Nowe karty na tym polu przegrywają. Natomiast jeśli chodzi o smartfony i tablety, to większość modeli nie wykorzysta oferowanych przez nowe karty prędkości.

Podobnie jak w przypadku innych drogich kart SDXC, także te są wodoodporne, znoszą wysokie temperatury, wytrzymują wstrząsy i nie szkodzi im promieniowanie rentgenowskie. Karty mogą być wykorzystywane w trudnych warunkach, powinny więc znaleźć chętnych wśród osób często podróżujących.

SanDisk Extreme microSDXC pojawi się w czwartym kwartale tego roku i będzie kosztowała 199,99 dolarów. Druga karta ma zostać wprowadzona już w sierpniu w cenie 149,99 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)