Karty pamięci UFS Samsunga z osiągami szybkich dysków SSD

Karty pamięci UFS Samsunga z osiągami szybkich dysków SSD

07.07.2016 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung poinformował, że niebawem w sprzedaży pojawią się autorskie karty pamięci w technologii Universal Flash Storage (UFS) 1.0. Ich główną cechą jest bardzo wysoka wydajność, mają one bowiem osiągi porównywalne ze szybkimi dyskami SSD.

Nowe karty Samsunga określane są jako następcy obecnych microSD. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, poradzą sobie z zapewnieniem odpowiedniej szybkości zapisu i odczytu w wszystkich wymagających zadaniach. Nowe nośniki mają znaleźć zastosowanie w lustrzankach o ogromnej rozdzielczości, a także kamerach rejestrujących obraz 3D dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości.

Karty UFS początkowo będą dostępne w wariantach oferujących od 32 do 256 GB wolnego miejsca. W porównaniu do microSD, szybkość sekwencyjnego odczytu ma być nawet ponad pięciokrotnie większa. Karty mogą pochwalić się sekwencyjnym odczytem danych na poziomie aż 530 MB/s. Takie wyniki osiągają drogie dyski SSD. Natomiast prędkość zapisu to 170 MB/s.

Obraz

Bardzo dobrze wypada również parametr IOPS (liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę). W przypadku karty 256 GB, odczyt wynosi 40 000 IOPS, a to wynik ponad 20-krotnie wyższy niż osiągany przez karty microSD.

Niestety, karty UFS nie są kompatybilne z obecnymi gniazdami SD. Będziemy musieli poczekać na pierwsze urządzenia z odpowiednim gniazdem, najpewniej pierwszy wprowadzi je Samsung. Ceny nowych nośników nie zostały jeszcze ujawnione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)