Kaspersky: Apple jest 10 lat za Microsoftem

Kaspersky: Apple jest 10 lat za Microsoftem

26.04.2012 17:56, aktualizacja: 27.04.2012 10:12

Opisywany przez wielu analityków trojan Flashback, który zainfekował ponad 600 tysięcy Maków na początku tego miesiąca, sprowokował analizy i dyskusje o bezpieczeństwie systemu firmy Apple. Eugene Kaspersky, CEO Kaspersky Lab, stwierdził, że Apple, pod względem bezpieczeństwa, jest 10 lat za Microsoftem. Co więcej, cyberprzestępcy będą jego zdaniem coraz częściej atakować Maki, które są interesującym celem.

Według spekulacji pochodzących z Kaspersky Lab, Apple jest obecnie w tym samym miejscu, w którym znajdował się Microsoft 10-12 lat temu, kiedy Windows XP był atakowany z każdej strony przez MSBlast, co zmusiło Microsoft do wydania Service Packa 2. To oznacza, że Apple będzie musiał mocno popracować nad bezpieczeństwem swojego systemu dla Maków, wprowadzić zmiany do cyklu aktualizacji i zainwestować w kontrolę jakości nie tylko doświadczeń dostarczanych użytkownikowi przy korzystaniu z systemu, ale również zabezpieczeń. I nie chodzi tylko o Gatekeepera, który został umieszczony w systemie OS X Mountain Lion.

Nie wiadomo, czy opinia pochodząca z Kaspersky Lab jest w 100% trafna, gdyż ta firma dopiero raczkuje na rynku oprogramowania zabezpieczającego dla OS X. Jednak firma Sophos wydaje się to potwierdzać i jednocześnie zachęca posiadaczy Maków do pobrania oprogramowania zabezpieczającego… No właśnie. Zagrożenie jest prawdziwe, trojany na Maki istnieją, ale użytkownicy OS X nie są tak przyzwyczajeni do instalowania oprogramowania antywirusowego, jak użytkownicy Windowsa. Trochę wody upłynie zanim coś się w tej kwestii zmieni, jednak na razie raporty zakończone zachętą do pobierania oprogramowania zwyczajnie trącą reklamą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)