Kaspersky Free Antivirus oficjalnie zastąpiony przez Security Cloud

Kaspersky Free Antivirus oficjalnie zastąpiony przez Security Cloud

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
28.12.2019 23:34, aktualizacja: 29.12.2019 19:39

Jeśli spróbujesz pobrać Kaspersky Free Antivirus, zamiast tego zostaniesz przekierowany(a) na stronę z Kaspersky Security Cloud Free, informuje firma Kaspersky.

To zmiana, która w istocie rzeczy obowiązuje już od października, ale producent postanowił się z niej oficjalnie wytłumaczyć — a tak właściwie tłumaczy się niemiecki oddział firmy, do którego ponoć wysyłano w tej sprawie masę zapytań.

Kaspersky wyjaśnia, że Security Cloud Free to niejako krok naprzód względem Free Antivirus, co wynika z szerszej listy zawartych w nowszym narzędziu funkcji. Przede wszystkim oprogramowanie nie jest już tylko dla komputerów PC, ale także urządzeń mobilnych z systemem Android lub iOS. Ponadto, jak tłumaczy producent, oferuje kilka niedostępnych u poprzednika rozwiązań.

Więcej, ponoć lepiej i wciąż za darmo

Obok znanego już dobrze skanera antywirusowego i modułu antyphisingowego, Security Cloud Free gwarantuje możliwość sprawdzenia usług pod kątem wycieku danych, menedżer haseł i klient VPN. Choć ten ostatni w wersji darmowej objęty jest limitem przesyłu.

Sam skaner rzekomo także został usprawniony i lepiej radzi sobie z wykrywaniem malware'u, aczkolwiek tu producent ogranicza się do rzucenia frazesem.

Kaspersky Free Antivirus nie przestanie działać

Co jeśli mam już zainstalowany Kaspersky Free Antivirus? Firma odpowiada: Nie martw się! Kaspersky Free Antivirus będzie nadal działał poprawnie. Licencja jest aktualizowana automatycznie; Nie musisz natychmiast pobierać Kaspersky Security Cloud Free - choć oczywiście zalecamy.

Tak więc starszy antywirus wciąż ma funkcjonować poprawnie i pobierać nowe definicje, przynajmniej przez jakiś, niesprecyzowany jeszcze czas. Tak czy inaczej, producent namawia do przesiadki.

Kaspersky Security Cloud Free znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)