Kaspersky Mobile Security dla Windows Phone i ze wsparciem dla Samsung SAFE

Kaspersky Mobile Security dla Windows Phone i ze wsparciem dla Samsung SAFE

Kaspersky Mobile Security dla Windows Phone i ze wsparciem dla Samsung SAFE
Redakcja
24.02.2014 16:39

Rozwój i rozpowszechnienie technologii i urządzeń mobilnych spowodował, że użytkownicy mają dostęp do swoich ważnych danych w niemalże każdym momencie. Stanowi to nie lada gratkę dla twórców szkodliwego oprogramowania i osób, które czekają na możliwość wykradnięcia poufnych informacji, a sposobów na to jest coraz więcej: infekować i oszukiwać można już nie tylko przez spreparowane strony internetowe, ale także aplikacje, które służą do wyłudzania pieniędzy. Na trwających targach Mobile World Congress swoje plany odnośnie ochrony platform mobilnych zaprezentował Kaspersky, jedna z najpopularniejszych firm tworzących oprogramowanie zabezpieczające.

Obraz

Najważniejszą informacją wydaje się wprowadzenie wsparcia dla platformy Windows Phone, która według producenta oprogramowania stanowi trzecią, zwiększającą się siłę na rynku mobilnym i nie może być ignorowana. Oferowany przez rosyjską firmę pakiet Kaspersky Security for Mobile ma dzięki wykorzystaniu specjalnego agenta pozwalać na bezpieczne przeglądanie Internetu, ochronę przez zagrożeniami znajdującymi się na stronach www oraz witrynami phisingowymi. Dodatkowymi atutami ma być wsparcie dla polityk Exchange ActiveSync i możliwość ustawiania oddzielnych profili bezpieczeństwa dla konkretnych urządzeń. Całość jest przeznaczona na rynek biznesowy w ramach Kaspersky Endpoint Security for Business, nie wiadomo, czy zawita także w wersji dla użytkowników indywidualnych. Nie ma tutaj słowa o antywirusie, co zresztą nie dziwi: aplikacje w tym systemie są izolowane i stworzenie takiego tworu wydaje się co najmniej trudne. Mimo wszystko moduł antipshingowy byłby przydatny, bo podobnie jak w wypadku Google Play, tak jak w sklepie Microsoftu nie brakuje aplikacji próbujących wyłudzić od użytkownika pieniądze.

Druga zmiana dotyczy wsparcia dla platformy SAFE przygotowanej przez Samsunga dla jego smartfonów i tabletów z serii Galaxy Tab. Technologia ta pozwala na konfigurację Exchange ActiveSync, połączeń VPN, szyfrowania danych oraz zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). Teraz wszystko to będzie możliwe do skonfigurowania i obsługiwania za pomocą Kaspersky Internet Security for Mobile, w efekcie czego administratorzy będą mogli łatwiej zarządzać sprzętem firmowym. Cenne dane zabezpieczą funkcje antykradzieżowe, takie jak zdalne niszczenie lub blokowanie urządzenia, a także jego śledzenie za pomocą wbudowanego modułu GPS. W tym wypadku dochodzi jeszcze ochrona antywirusowa. Pakiet Kaspersky zostanie wzbogacony w obsługę Windows Phone oraz SAFE od Samsunga w najnowszej wersji, która pojawi się jeszcze w pierwszej połowie roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)