Kaspersky Password Manager – nowa wersja sprawdzi, czy twoje hasła wyciekły do sieci

Kaspersky Password Manager – nowa wersja sprawdzi, czy twoje hasła wyciekły do sieci

Kaspersky prezentuje nową wersję programu Password Manager
Kaspersky prezentuje nową wersję programu Password Manager
Oskar Ziomek
11.03.2019 15:03

Kaspersky chwali kolejną wersję oprogramowania Kaspersky Password Manager, które w najnowszej odmianie ma być jeszcze łatwiejsze w użyciu i bardziej funkcjonalne niż wcześniej. Chodzi o menedżer haseł i dokumentów, który pozwala bezpiecznie przechowywać ważne pliki i tytułowe hasła, zabezpieczając dostęp do nich tylko jedną kombinacją znaków, którą bez wątpienia łatwiej zapamiętać.

Nowością w tym wydaniu jest między innymi możliwość dzielenia zapisywanych dokumentów na kategorie, co pozwoli łatwiej je wyszukiwać. Producent podaje przykład, w którym użytkownik zapamięta w aplikacji skany swoich dokumentów, które są potrzebne na przykład do rejestrowania się w kolejnych serwisach internetowych czy korzystania z elektronicznej administracji. W przypadku konieczności załączenia jednego z plików do formularza, z pomocą aplikacji będzie go można łatwo znaleźć i po odblokowaniu dostępu hasłem, wygodnie załączyć.

Kaspersky Password Manager – główny ekran aplikacji.
Kaspersky Password Manager – główny ekran aplikacji.

Ciekawostką w tym wydaniu jest także nowa funkcja pozwalająca sprawdzić, czy zastosowane przez użytkownika hasło nie trafiło wcześniej do internetu w wyniku wycieku. Jak podaje Kaspersky, aplikacja wyszukuje zastosowane hasła w publicznie dostępnych bazach, a następnie w razie potrzeby ostrzega użytkownika przed koniecznością zmiany. To interesujące uzupełnienie znanych metod pozwalających na bieżąco monitorować internetowe wycieki danych.

Podstawa to silne hasła

Podczas wpisywania do bazy nowych haseł, Kaspersky Password Manager na bieżąco podpowiada jak "silna" jest dana kombinacja oraz czy nie warto zastosować innej, bo na przykład użytkownik wykorzystał ją już do innych serwisów. Jak wiadomo bowiem, rozsądnie jest stosować dane hasło co najwyżej do jednego serwisu internetowego. Analizę zastosowanych haseł można także uruchomić ręcznie, zaglądając do zakładki "Sprawdzanie haseł".

W przypadku problemów z samodzielnym stworzeniem wystarczająco silnego hasła, do dyspozycji pozostaje wbudowany generator. Niewielka aplikacja pozwala ustalić wymaganą długość kombinacji oraz zdecydować, czy mają być w niej stosowane małe i wielkie litery, znaki specjalne oraz cyfry. Mając wątpliwości co do tego, jak stworzyć dobre hasło, warto również zajrzeć do naszego krótkiego poradnika.

Aplikacja Kaspersky Password Manager jest dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Jedynym ograniczeniem darmowej wersji jest możliwość przechowywania maksymalnie 15 elementów w magazynie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)