KDE Software Compilation 4.4 Release Candidate 2

KDE Software Compilation 4.4 Release Candidate 2

Grzegorz Niemirowski
25.01.2010 16:33

Wydano drugą wersję kandydującą oprogramowania KDE Software Compilation 4.4.

Jest to najprawdopodobniej ostatnia już wersja testowa przed wydaniem finalnym. Nie wprowadzono w niej dużych zmian, ale skupiono się na usunięciu najpoważniejszych błędów. Błędy będą usuwane przez kolejne dwa tygodnie do momentu wydania KDE Software Compilation 4.4 w dniu 9 lutego 2010 roku.

KDE 4.4 wnosi sporo nowości. Dużo ulepszeń znalazło się we frameworku Nepomuk Semantic Search. Nowy sposób zapisu danych pozwolił przyspieszyć działanie wyszukiwania a nowy interfejs użytkownika ułatwia korzystanie z bazy danych. Wprowadzono też podgląd historii wyszukiwanych plików. Nad wyglądem pracowano także w przypadku Plasma Desktop. Nowa przeglądarka widgetów ułatwia ich przeglądanie a widgety mogą być współdzielone w sieci. Ulepszono obsługę urządzeń przechowujących dane. Pojawiła się też specjalna wersja środowiska graficznego Plasma Desktop przeznaczona dla Netbooków. Wspominaliśmy o niej podczas zmian w nazewnictwie KDE.

Dodano też nowe aplikacje: Blogilo (funkcjonalne narzędzie blogowe), Cantor i Rocs (aplikacje naukowe do zaawansowanych obliczeń i teorii grafów). Wiele programów, w tym przeglądarka graficzna Gwenview i menedżer plików Dolpin zostało zaktualizowanych. W KDE Development Platform dodano framework autoryzacyjny KAuth służący do łatwego podnoszenia uprawnień. Dodano także obsługę drukowania na stronach parzystych i nieparzystych, obsługę skanerów pod Windows a także rozpoczęto integrację webowego silnika renderującego Webkit.

KDE SC 4.4 RC 2 może być pobrane z mirrorów. Powinno być dostępne także w niestabilnych paczkach poszczególnych dystrybucji Linuksa. Ze względu na to, że KDE 4.4 jest nadal w wersji testowej, nie jest zalecane do normalnego użytkowania, a jedynie do testów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)