KE być może zobowiąże Google do zmian w Androidzie

KE być może zobowiąże Google do zmian w Androidzie

20.07.2012 14:41

BBC informuje, że jako część ugody z Komisją Europejską, która przyglądała się potencjalnie antymonopolowym praktykom Google'a na polu wyszukiwania, producent będzie musiał wprowadzić zmiany nie tylko w wyszukiwarce, ale także w systemie Android.

Od 2010 roku do Komisji Europejskiej docierały skargi dotyczące Google'a i tego, jak traktuje wyniki wyszukiwania. Komisja badała, czy Google rzeczywiście stawia na wyższej pozycji własne wyniki, zaś konkurencję spycha na dalsze strony. Badane są również reklamy przy wynikach oraz czy Google ogranicza możliwość kupowania reklam w innych firmach.

Google zaproponował zmiany w sposobie traktowania wyników, jednak regulatorzy z Brukseli przyjmą zmiany pod warunkiem, że Google wprowadzi je również w swoim systemie mobilnym. Ma to zapewnić spójność wyników niezależnie od platformy, nie tylko przy wyszukiwaniu za pośrednictwem strony internetowej. Na razie jednak obie strony są w fazie negocjacji i ustalania szczegółów ugody.

Ta decyzja to nie tylko krok w kierunku ujednolicenia szans podmiotów w wynikach wyszukiwania niezależnie od sposobu szukania i dostarczania reklam, ale również przełom w sposobie widzenia systemów mobilnych przez brukselskich urzędników. Rynek usług mobilnych w końcu zbiega się z rynkiem stron internetowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)