KE przygląda się Microsoftowi, może złożyć kolejną skargę

KE przygląda się Microsoftowi, może złożyć kolejną skargę

19.09.2012 16:06

W 2009 roku Komisja Europejska nałożyła na Microsoft obowiązek informowania użytkowników Windowsa 7, że mogą skorzystać z innej niż Internet Explorer przeglądarki w specjalnym okienku. Na skutek błędu, który wystąpił przy okazji wydania dodatku SP1 do tego systemu, na 28 milionach komputerów (10% komputerów z Windowsem 7 SP1 w całej Unii) przez około pół roku informacja ta się nie pojawiała — czyli Microsoft nie wywiązywał się z umowy. Informacje te jeszcze nie zostały potwierdzone przez przedstawicieli Komisji Europejskiej, ale regulatorzy unijni podobno pracują już nad kolejną skargą.

Obraz

Microsoft wydał już poprawkę i przyznał się do błędu w oprogramowaniu. Dla regulatorów Unii Europejskiej to jednak za mało i prawdopodobnie będą starać się o ponowne ukaranie wydawcy Windowsa.

Na horyzoncie widać jeszcze jedną, podobną sprawę — UE pod lupę wzięła także nadchodzące wersje Windowsa — 8 i RT. Ten drugi jest szczególnie ciekawy, gdyż ze względu na ograniczenia techniczne i zestaw udostępnionych przez Microsoft API poza Internet Explorerem 10 w trybie Classic nie będzie możliwe korzystanie z innej przeglądarki. Windows 8 jest już przygotowany aby spełniać wymagania antymonopolowe na terenie Unii Europejskiej i został wyposażony w stosowne okno wyboru alternatywy dla IE, jednak z Windowsem RT tak łatwo nie będzie… W lipcu postępowanie się rozkręciło i prawdopodobnie skończy się kolejną karą dla Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)