Keepod – pendrive z Androidem za zaledwie 7 dolarów

Keepod – pendrive z Androidem za zaledwie 7 dolarów

Keepod – pendrive z Androidem za zaledwie 7 dolarów
Redakcja
12.05.2014 17:54, aktualizacja: 12.05.2014 19:06

Pewien nowy produkt jaki znalazł się w sprzedaży teoretycznie został stworzony po to, aby zapewnić dostęp do internetu i komputerów dla regionów bardzo biednych jak np. niektóre miejsca w Afryce. Keepod, bo właśnie o nim mowa, z pewnością zdobędzie jednak znacznie większą popularność także wśród użytkowników w krajach, gdzie często kupuje się towary luksusowe nawet bez realnej potrzeby ich posiadania. Co to jest i do czego służy? Krótko mówiąc, kosztujący zaledwie 7 dolarów pendrive z systemem Android, który pozwala wykorzystać niemalże dowolny, sprawny komputer do rozruchu tego właśnie systemu.

How Keepod Works? Keepod Unite for Mathare

Na pendrive znajdziemy desktopową wersję systemu Android 4.4 dla architektury x86. W efekcie każdy komputer z jakimś wyświetlaczem zdolnym wyświetlić obraz w rozdzielczości przynajmniej 1024x768 pikseli, złączem USB, klawiaturą oraz sprawnym procesorem i 1 GB pamięci operacyjnej powinien sobie z nim poradzić. Co ważne, oprogramowanie może działać nie tylko na urządzeniu dedykowanym, ale w zasadzie każdym. Nie ma tu potrzeby posiadania dysku twardego, nie trzeba nosić ze sobą drogiego sprzętu w niebezpieczne rejony. Co więcej, jeden sprawny komputer może posłużyć wielu użytkownikom, bo każdy z nich będzie posiadał po prostu swoją pamięć z systemem na oddzielnym pendrive.

Całość ma 8 GB, dla użytkownika pozostaje około 4 GB, gdzie zapisywane są wszystkie pobierane dane. Co ważne, użytkownik może zdecydować się na ich ochronę poprzez szyfrowanie i konieczność podawania hasła przy podłączeniu do komputera. Zapamiętuje on ustawienia, hasła i historię odwiedzonych witryn na pendrive. Prywatność z kolei zapewnia to, że na komputerze-matce Keepod nie pozostawia żadnych śladów. Całość poważnie podchodzi również do bezpieczeństwa. Jak wiadomo, pamięci przenośne to źródło wielu infekcji. Autorzy postarali się o to, że nawet w przypadku zainfekowania samego pendrive przez szkodliwe oprogramowanie, nie będzie on roznosił szkodnika na inne komputery do których zostanie podłączony . Sam natomiast jest niewrażliwy na ich działanie, bo to nie Windows, w którego celuje większość ataków.

Producent deklaruje, że użytkownik po podłączeniu i uzyskaniu dostępu do internetu może instalować własne aplikacji bezpośrednio ze sklepu Google Play, możliwe jest też używanie całości offline, choć oczywiście z tradycyjnego Androida dobrze wiemy, że wtedy jego użyteczność na ogół jest mocno ograniczona. Aby skorzystać z Keepod konieczne jest użycie pamięci zewnętrznej korzystającej z interfejsu USB 2.0/3.0 o pojemności 8 GB lub większej. Obecnie na oficjalnej stronie projektu można składać zamówienia w ramach przedsprzedaży, wysyłka zacznie się 19 czerwca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)