Ken Jacobs: odchodzę z Oracle, MySQL jest bezpieczny

Ken Jacobs: odchodzę z Oracle, MySQL jest bezpieczny

Redakcja
08.02.2010 12:07

Po przejęciu Suna przez Oracle wielu zastanawiało się nad przyszłością MySQL. Jednak Ken Jacobs odchodząc z firmy z Redwood City uspokaja i twierdzi, że technologia ta jest obecnie w dobrych rękach.

Ken Jacobs był jednym z pierwszych pracowników Oracle i współpracował z tą firmą przez ostatnich 28 lat. Ostatnio jednak postanowił zrezygnować ze swojego dotychczasowego zajęcia nie uzasadniając wprost swojej decyzji. Jacobs przyznał jednak, że jest rozczarowany faktem, iż nie powierzono mu prowadzenia projektu MySQL GBU. Patrząc na jego dokonania oraz doświadczenie, trudno się temu rozczarowaniu dziwić. Człowiek ten odpowiedzialny był bowiem za całość strategii dotyczących baz danych w Oracle. Od 2005 roku zarządzał on również zespołem specjalizującym się w pracach nad InnoDB (mechanizm składowania danych wykorzystywany w MySQL).

Jacobs uspokaja jednak wszystkich użytkowników, którzy z obawiali się faktu przejęcia MySQL przez Oracle. Wiem, że wiele osób związanych ze środowiskiem Open Source było zaniepokojonych planami Oracle dotyczącymi MySQL. Zapewniam jednak, że nie mają się o co martwić. Firma ta będzie inwestować w rozwój tej technologii oraz wprowadzać ją na nowe rynki - stwierdził w swoim e-mailu Jacobs.

Rozwojem MySQL w Oracle zajmie się Edward Screven, związany z firmą od 1986 roku. Miejmy nadzieje, że zgodnie ze słowami Kena Jacobsa, technologia ta będzie się rozwijać tak dobrze, jak chcieliby tego jej użytkownicy.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)