KeyLock, LanScan, Trumpada, BitCam i Hockey Hero – najciekawsze programy tygodnia

KeyLock, LanScan, Trumpada, BitCam i Hockey Hero – najciekawsze programy tygodnia

KeyLock, LanScan, Trumpada, BitCam i Hockey Hero – najciekawsze programy tygodnia
18.06.2016 11:31, aktualizacja: 18.06.2016 12:34

Przedstawiam kolejny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój ulubiony system operacyjny.

Flight Simulator 3D Free

Jeśli macie ochotę odsapnąć od kopania piłki, polecam Flight Pilot Simulator 3D dla Androida i iOS. To prosty symulator lotów samolotem, nastawiony na długą rozrywkę. W grze musimy wykonywać różne zadania, sterując różnymi maszynami latającymi. Misji jest sporo i można spędzić wiele godzin z tą całkiem ładną grą.

Obraz

KeyLock

W tym tygodniu w naszej bazie programów pojawiła się też nowa wersja programu KeyLock dla Windowsa. To bardzo sprytne narzędzie, które pozwala na całkowite zablokowanie komputera, jeśli zostanie od niego odłączony dysk USB lub pendrive. Pozwala to dodatkowo zabezpieczyć komputer przed niepowołanym dostępem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W wersji 1.4 programu pojawiły się zauważalne poprawki wydajności i zmiany w interfejsie, obejmujące między innymi nowy wygląd Modern UI.

LanScan

LanScan to przydatny skaner sieci lokalnej lub podsieci publicznej dla systemu OS X, który pozwala odnaleźć połączone z nią urządzenia. Program automatycznie wykrywa skonfigurowane interfejsy sieciowe, fizyczne i wirtualne. Dla wybranego interfejsu jest w stanie przeprowadzić skan wybranego zakresu adresów IP, od jednego numeru, po całą klasę.

Obraz

W dobiegającym końca tygodniu wydana została wersja 4 programu, a w niej między innymi możliwość pokazania większego zakresu informacji o każdym z wykrytych hostów. Program jest darmowy, ale zasłania niektóre nazwy odnalezionych maszyn. Ograniczenie znosi wersja Pro, którą od ostatniej aktualizacji można kupić z poziomu programu, bez korzystania z Mac App Store.

Lewandowski: Euro Star 2016

Jeśli jednak jakimś cudem nie macie dość piłkarskich emocji, przypominam o grze Lewandowski: Euro Star 2016 dla Androida i iOS. Zadaniem gracza jest tzw. piłkarska żonglerka, czyli rytmiczne odbijanie piłki. Sterujemy zawodnikiem, który jest bardzo podobny do patrona aplikacji, czyli Roberta Lewandowskiego.

[yt=https://www.youtube.com/watch?v=B_AyidbsJA8]Moje ING MobileMoje ING Mobile dla Androida i Windows Phone to aplikacja dla klientów indywidualnych ING Banku Śląskiego. Program pozwala sprawdzić bieżący stan konta, wykonać przelew (na rachunek własny lub obcy), a także zamówić produkty bankowe. Program stawia na czytelność prezentowania danych i prostotę obsługi. Jego interfejs jest bardzo podobny do tego, który zastosowano w internetowej wersji banku ING.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja oferuje również osobistego asystenta finansowego, który grupuje wydatki w intuicyjne kategorie. Program wysyła powiadomienia każdorazowo, gdy zostanie operacja na rachunku użytkownika, np. wypłata z bankomatu lub przelew.

Screenshot Crop & Share

Screenshot Crop & Share dla Androida to aplikacja, która ułatwia edytowanie zrzutów ekranu wykonanych na smartfonie. Program pozwala przycinać je, a także nanosić na nie rysunki lub kształty.

Screenshot Crop & Share - Android App

Program działa w tle i poszerza możliwości systemowego skrótu do zapisywania zrzutów ekranu. Po użyciu kombinacji klawiszy do wykonania zrzutu, program wyświetli dodatkowe opcje: narzędzie do nadawania kształtu (dowolny, kwadrat, koło) oraz przybornik do rysowania, m.in. kształtów oraz liter w ośmiu kolorach. Płacąc ok. 4 zł, zyskamy dostęp do dodatkowego narzędzia w aplikacji, jakim jest zamazywanie niektórych fragmentów na zrzucie.

Slidebox

Slidebox dla Androida i iOS to wygodna aplikacja do zarządzania zdjęciami, przechowywanymi w pamięci smartfonu lub tabletu. Program pozwala wygodnie je katalogować oraz usuwać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program wyświetla pojedyncze zdjęcia, które można szybko usunąć lub przypisać do konkretnego albumu (a także stworzyć nowy). Katalogi ze zdjęciami możemy też usuwać, nadawać im nową nazwę, a także udostępniać. W kolejnych wersjach zostanie dodana możliwość odczytywania zdjęć z karty pamięci. TrumpadaTrumpada dla Androida to gra satyryczno-polityczna, ale tym razem osadzona na amerykańskiej scenie zbliżających się właśnie wyborów. Gracz wciela się w niej w Donalda Trumpa, milionera i kandydata do urzędu prezydenta USA, pokonując kolejne przeszkody na planszy.

Obraz

Na naszej drodze spotkamy sporo przeszkód, np. głębokie doły, kaktusy, skrzynie, a także politycznych rywali. Tych ostatnich unieszkodliwimy, strzelając do nich banknotami dolarowymi. Z przeszkodami poradzimy zaś sobie, wykonując skoki i pady. Ponadto, w grze możemy liczyć na zastrzyk energii w postaci papryczki chilii. Pochłonięcie jej sprawi, że nasz bohater zacznie się poruszać szybciej.

BitCam

BitCam dla iOS to ciekawy edytor zdjęć, który sprawi, że w oku zakręci się łza. Program pozwala nakładać na fotografię efekt w postaci czarno-białych pikseli o różnej intensywności.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do wyboru są trzy poziomy intensywności efektu pikselowania: od łagodnego przez umiarkowany aż przez bardzo mocny. Tak ozdobione zdjęcia wyglądają nieco w stylu retro.Oprócz filtra czarno-białego, w BitCam dostępna jest też paleta z kolorami. Można ją doinstalować za dodatkową opłatą, która wynosi ok. 2 euro.

Hockey Hero

Na koniec kolejna gra sportowa – Hockey Hero dla iOS i Androida. To symulator gry w hokeja na lodzie, utrzymany w pikselowej stylistyce i opatrzony przyjemną muzyką.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jedną z zalet gry jest to, że można grać bez przerwy, dopóki rywal nie stanie na drodze naszemu hokeiście.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)