Kilka poprawek zabezpieczeń w Chrome

Kilka poprawek zabezpieczeń w Chrome11.02.2010 13:43

Google udostępnił kolejną aktualizację stabilnej wersji Chrome dla systemu Windows. Naprawione zostały trzy krytyczne błędy, a przy okazji firma po raz pierwszy zapłaciła za wykrycie wad w swojej przeglądarce.

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Google Chrome oznaczona numerem 4.0.249.89 wprowadza poprawki do krytycznego błędu związanego z przetwarzaniem tagu <ruby>, wadami zaobserwowanymi w obsłudze JavaScript, a także występującymi w tzw. piaskownicy, czyli części programu zajmującej się odseparowanym uruchamianiem programów. Google nie zdradził więcej szczegółów dotyczących błędów wykrytych w Chrome. Więcej informacji zostanie udzielonych dopiero wtedy, gdy użytkownicy przeglądarki zainstalują aktualizację - jest to związane z polityką firmy.

O jednym z błędów w przeglądarce poinformował Timothy D. Morgan, specjalista z VSR, firmy zajmującej się badaniem bezpieczeństwa aplikacji. Udało mu się wykryć wadę związaną z zachowaniem się proxy w przeglądarce Chrome. Za wykrycie błędu Morgan otrzymał od Google’a 500 dolarów. Jest to pierwszy przypadek, kiedy firma z Mountain View płaci za odkrycie wady w Chrome. Morgan postanowił przekazać pieniądze na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Haiti. Z tego też powodu Google podniósł kwotę wynagrodzenia do 1337 dolarów.

Najnowszą stabilną wersję Chrome dla systemu Windows można pobrać ze stron naszego vortalu. Wersje rozwojowe dostępne są dla Maków i dystrybucji Linuksa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)