Kilka poprawek zabezpieczeń w Chrome

11.02.2010 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google udostępnił kolejną aktualizację stabilnej wersji Chrome dla systemu Windows. Naprawione zostały trzy krytyczne błędy, a przy okazji firma po raz pierwszy zapłaciła za wykrycie wad w swojej przeglądarce.

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Google Chrome oznaczona numerem 4.0.249.89 wprowadza poprawki do krytycznego błędu związanego z przetwarzaniem tagu <ruby>, wadami zaobserwowanymi w obsłudze JavaScript, a także występującymi w tzw. piaskownicy, czyli części programu zajmującej się odseparowanym uruchamianiem programów. Google nie zdradził więcej szczegółów dotyczących błędów wykrytych w Chrome. Więcej informacji zostanie udzielonych dopiero wtedy, gdy użytkownicy przeglądarki zainstalują aktualizację - jest to związane z polityką firmy.

O jednym z błędów w przeglądarce poinformował Timothy D. Morgan, specjalista z VSR, firmy zajmującej się badaniem bezpieczeństwa aplikacji. Udało mu się wykryć wadę związaną z zachowaniem się proxy w przeglądarce Chrome. Za wykrycie błędu Morgan otrzymał od Google’a 500 dolarów. Jest to pierwszy przypadek, kiedy firma z Mountain View płaci za odkrycie wady w Chrome. Morgan postanowił przekazać pieniądze na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Haiti. Z tego też powodu Google podniósł kwotę wynagrodzenia do 1337 dolarów.

Najnowszą stabilną wersję Chrome dla systemu Windows można pobrać ze stron naszego vortalu. Wersje rozwojowe dostępne są dla Maków i dystrybucji Linuksa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)