Kinect for Windows v2 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu

Kinect for Windows v2 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu

Kinect for Windows v2 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu
08.07.2014 14:02, aktualizacja: 08.07.2014 14:12

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych kontrolerów ruchu już w następnym tygodniu trafi do sprzedaży w wersji przeznaczonej dla systemu Windows. Niestety w Polsce nie będzie dostępny.

Kinect z pewnością przedłużył życie Xboksowi 360, dodatkowo sprawiając, że grami zainteresowały się osoby, które wcześniej unikały tej formy rozrywki. Pierwszy kontroler ruchu od Microsoftu sprzedał się bardzo dobrze, dla wielu stając się niemal elementem niezbędnym dla konsoli tej firmy. Gigant z Redmond w przypadku Xboksa One zdecydował się, że nowy, ulepszony Kinect będzie wyposażeniem podstawowym, co nie spodobało się większości użytkowników. Początkowy pomysł, że musi on być ciągle podłączony do konsoli wywołał spore kontrowersje, na szczęście szybko się z tego wycofano. Dopiero niedawno gigant z Redmond postanowił sprzedawać Xboksa One w wersji bez kontrolera ruchu, co pozwoliło obniżyć cenę konsoli do wartości konkurencyjnej wobec PlayStation 4.

Obraz

Mimo iż wymuszenie Kinecta dla posiadaczy najnowszej konsoli nie zostało przyjęte z entuzjazmem, to nadal wiele osób nie wyobraża sobie Xboksa bez tego elementu, a użytkownicy komputerów z niecierpliwością wyczekują wersji przeznaczonej na ich urządzenia. W końcu Microsoft zdecydował się oficjalnie przedstawić nową edycję tego kontrolera dla systemu Windows.

W oficjalnym sklepie Microsoftu pojawił się Kinect for Windows v2 w cenie 199 dolarów. Będzie on dostępny już od 15 lipca tego roku. Osoby zainteresowanie tym urządzeniem mogą już teraz składać zamówienia. Niestety, ale nowy Kinect początkowo dostępny będzie tylko na rynku amerykańskim, a data premiery oraz cena w Polsce nie jest znana. Możliwe, że ponownie zostaniemy potraktowani przez Microsoft jak klienci drugiej kategorii i sprzęt dostaniemy ze sporym poślizgiem. Kinect nowej generacji dla Windows przypomina wersją dla Xboksa One. Będzie on wymagał dodatkowego zasilania, a do PC podłączymy go z wykorzystaniem USB 3.0. Gigant z Redmond obiecuje lepszą obsługę gestów oraz poprawione odczytywanie poleceń głosowych, co pozytywnie wpłynie na komfort korzystania.

Programiści zainteresowani pisaniem aplikacji wykorzystujących nowego Kinecta mogą skorzystać z oprogramowania Kinect for Windows SDK 2.0. Niestety nie jest ono dostarczane wraz z kontrolerem i wymaga wniesienia dodatkowej opłaty.

Kinect for Windows v2 oprócz przeznaczenia rozgrywkowego, znajdzie też zastosowania w bardziej zaawansowanych zadaniach. Pierwsza generacja stosowana jest między innymi w medycynie, w środowiskach zajmujących się przetwarzaniem obrazów, a także w robotyce. Większe możliwości nowego Kinecta pozwolą na jeszcze dokładniejszą pracę, możliwe, że wykorzystywany będzie do jeszcze bardziej wymagających czynności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)